Źródło: X
Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas powszechnie kojarzący się z radosnym czasem z rodziną, ale też z pośpiechem i nerwami – również związanymi z wyborem prezentów dla naszych najbliższych. Firma OpenAI dostrzegła te dylematy i właśnie przedstawiła światu nowego generatywnego chatbota, który ma podpowiadać personalizowane pomysły na prezenty.
Zobacz również
-
Dlaczego rowery publiczne to must have reklamy outdoorowej w 2025 r. [WEBINAR]
-
#PrzeglądTygodnia [30.08-05.09.24]: najlepsze kampanie sierpnia 2024, zmiany na Allegro, reakcja x-kom na nagranie zwolnionej po urlopie macierzyńskim pracownicy
-
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
SantaGPT, bo o nim mowa, to nowatorskie narzędzie oparte o technologię sztucznej inteligencji, które pomaga użytkownikom dobrać idealne świąteczne upominki dla bliskich. Poprzez wykorzystanie zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego, SantaGPT dokładnie analizuje preferencje i zainteresowania odbiorców, oferując propozycje konkretnych prezentów.
Źródło: X
Do najnowszego narzędzia OpenAI dostęp mają użytkownicy ChatGPT Plus, którzy poszukując inspiracji i pomysłów u wirtualnego Świętego Mikołaja, odpowiadają na serię pytań o to, dla kogo szukają prezentu, jakie są ich relacje z tą osobą, jakie ta osoba ma pasje i zainteresowania oraz jaki budżet mogą przeznaczyć na świąteczny upominek. SantaGPT na podstawie udzielonych odpowiedzi generuje listę prezentowych rekomendacji. Chatbot korzysta ze specjalnej bazy danych, w której obecnie znajduje się ponad 1000 marek i sklepów internetowych – to właśnie na ich podstawie proponuje konkretne produkty, które mogą doskonale sprawdzić się w roli świątecznych podarunków. SantaGPT pokazuje użytkownikowi zdjęcia oraz opisy prezentów, a także odsyła do stron, na których można je zakupić.
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
Póki co, OpenAI wstrzymało możliwość zapisów na subskrypcję, więc dostęp do świątecznego doradcy mają jedynie ci, którzy już wcześniej zdecydowali się na korzystanie z płatnej wersji popularnego chatbota. Chętni do dołączenia do społeczności mogą zapisać się na listę oczekujących.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
SantaGPT może rzeczywiście zrewolucjonizować sposób postrzegania zakupów świątecznych i eliminować stres oraz pośpiech, który jest z nimi związany, tym samym zapewniając bardziej satysfakcjonujące doświadczenia zakupowe. A to nie wszystko! Narzędzie posiada również inne pomocne funkcje, tj. umiejętność tworzenia życzeń świątecznych i generowania wyjątkowych bożonoradzeniowych historii, które na pewno zainteresują najmłodszych.
Wprowadzenie świątecznego chatbota jest świadectwem ciągłego zaangażowania OpenAI w tworzenie innowacji z zakresu generatywnej sztucznej inteligencji. SantaGPT to doskonały przykład tego, jak sztuczna inteligencja może pomóc w ulepszeniu znanych tradycji i zacieśnianiu więzi w okresie świątecznym.
Niedawno firma OpenAI potwierdziła także swoje plany odnośnie uruchomienia sklepu GPT. Początkowo miał zostać udostępniony z końcem listopada, ale termin ten został przesunięty na początek 2024 roku. Jak donosi Reuters, OpenAI wciąż wprowadza do usługi kolejne ulepszenia, oparte o opinie użytkowników.
Sklep GPT będzie miał umożliwiać dostęp do niestandardowych chatbotów opartych o najnowsze technologie. Odkąd w szeregi firmy powrócił Sam Altman, trwają również prace nad stworzeniem modelu AGI, czyli sztucznej inteligencji ogólnej, która ma dodatkowo poszerzyć możliwości oferowane przez chatGPT.
PS ARI LANCERTO × Chat GPT. Z wirtualnym stylistą LANCERTO porozmawiasz jak z prawdziwym doradcą
Uruchomiony niedawno chatbot LANCERTO – ARI zyska wkrótce nowe, wyjątkowe funkcjonalności. Dzięki integracji z Chatem GPT klienci będą mogli nie tylko uzyskać informacje o ofercie LANCERTO, ale też odbyć z wirtualnym doradcą rozmowę o modzie czy stylu. ARI pomoże teraz także wybrać ubiór odpowiedni na daną okazję.
PS2 Sam Altman powróci na stanowisko prezesa w OpenAI
W piątek, 17 listopada br., firma OpenAI poinformowała o odwołaniu Sama Altmana ze stanowiska prezesa. W otwartym liście obronnym stanęło za nim ponad 500 na 770 pracowników. Ostatecznie, Sam Altman ma powrócić na stanowisko prezesa OpenAI niebawem.