Mija 9 miesięcy przymusowej pracy zdalnej wywołanej pandemią Covid-19. Jesteśmy w trakcie kolejnego lockdownu i nie wiemy co się jeszcze wydarzy. Zarówno branża, jak i pracownicy dotkliwie odczuwają konsekwencje pandemii. Na początku pierwszej fali firma doradcza Shortlist Consulting, wspólnie z DeLab UW i Brief przeprowadziła 3. edycje badania dotyczącego wpływu pandemii na branżę marketingową.
– Pierwsza fala była zaskoczeniem i silnym uderzeniem w branżę, ale z nadejściem wiosny i okresu wakacyjnego poczuliśmy więcej optymizmu. Niemniej już wtedy Shortlist Consulting przygotowało serię działań mających na celu wsparcie pracowników branży marketingowej w tym trudnym okresie, m.in.: spotkania eksperckie dla CMO, w tym z psychologiem biznesu Wojciechem Eichelbergerem czy też cykl spotkań przy jodze z trenerką Kasią Grupińską oraz cykl rozmów nt. książek z Anną Dziewit-Meller z bukbuk.pl – mówi Marta Macke, managing partner Shortlist Consulting. – Jesień, zbliżająca się zima, krótkie dni i chłód nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Brak przewidywalności oraz spodziewane długofalowe przejście na system pracy zdalnej lub hybrydowej, home schooling, ect. wpływają niekorzystnie na stan emocjonalny pracowników, a co za tym idzie na ich motywację i efektywność. Jako firma doradcza specjalizująca się we wsparciu branży komunikacji marketingowej w budowaniu i wdrażaniu strategii business development, doradztwie przetargowym czyli pomagająca klientom i agencjom poznać się, nawiązać współpracę i osiągnąć sukces w codziennej pracy, wiemy jak ważne jest zachowanie równowagi, koncentracji i motywacji – dodaje Marta Macke.
Zobacz również
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację Shortlist Consulting, we współpracy z ekspertami z zakresu psychologii biznesu i well-being, stworzyło program wsparcia w dbaniu o równowagę, w radzeniu sobie ze stresem i zarządzaniu skutkami #newnormal dla pracowników branży marketingowej BE NORMAL IN #NEWNORMAL, czyli JAK RADZIĆ SOBIE w nowej rzeczywistości.
– Nasz program to cykliczne spotkania/sesje online dedykowane zespołowi/firmie przygotowane pod kątem obecnych wyzwań i potrzeb konkretnego zespołu. Regularne spotkania i wykłady eksperckie psychologa biznesu oraz zajęcia praktyczne/ruchowe pomagające w redukcji napięcia i stresu (ćwiczenia, joga, oddychanie, medytacja, rozciąganie) pomogą zrozumieć mechanizmy wynikające z #newnormal i wpływające na nasze samopoczucie, ale także pomogą radzić sobie z wyzwaniami i trudnościami wynikającymi z nowej rzeczywistości, lepiej kontrolować emocje i koncentrować się zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Program wspiera również motywację do podejmowania wyzwań i integrację z zespołem – mówi Marta Macke.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce