Śląską edycja konferencji Światowy Dzień Użyteczności

10 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się World Usability Day Silesia. Eksperci użyteczności z Polski i z zagranicy zapraszają na wykłady i warsztaty pod tematem przewodnim „Użyteczność Systemów Finansowych”. Organizatorem konferencji jest Future Processing.
O autorze
2 min czytania 2012-10-30

WUD Silesia 2012 ma charakter niekomercyjny, wstęp na imprezę jest bezpłatny. W ramach konferencji odbędzie się sześć warsztatów tematycznych, które poprowadzą specjaliści zajmujący się m.in. projektowaniem interaktywnych interfejsów użytkownika, badaniami użyteczności i projektowaniem usług. Równolegle do warsztatów zostanie przeprowadzonych pięć trzydziestominutowych wykładów w bloku „UX for beginners”.

Podczas bloku wykładów, uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest Design Thinking, Service Design, czy badania użyteczności. W ramach głównego bloku wykładowego, przewidziane są trzy prelekcje dotyczące roli użyteczności w projektowaniu systemów finansowych. Ostatnim punktem programu będzie panel dyskusyjny, na którym pracownicy Future Processing wspólnie z zaproszonymi ekspertami zastanowią się nad użytecznością systemów finansowych w kontekście osób e-wykluczonych, przedstawiając również wyniki i wnioski płynące z pracy nad projektem Senior.

Projekt „Senior” rozpoczął się w lipcu 2012 i nadal jest rozwijany. Jego zadaniem jest zaprojektowanie rozwiązania edukacyjnego dla osób w wieku 50+, które ułatwiłoby im obsługę komputera oraz systemów e-bankingowych. W projekcie biorą udział członkowie firmowych Grup Eksperckich – Automation i User Experience, oraz wolontariusze i studenci z Uniwersytetu Śląskiego.

Drugim z projektów towarzyszących konferencji jest projekt „Bankomat”. Eksperci z Future Processing postanowili zaprojektować i zbudować urządzenie symulujące pracę bankomatu, które pozwoli im zbadać, jaki wpływ na wrażenia użytkownika ma wydajność systemu i wygląd interfejsu. Projekt będzie można zobaczyć w działaniu podczas wystawy, na której przedstawione zostaną również narzędzia do badań i analiz UX/Usability.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Światowy Dzień Użyteczności to międzynarodowa inicjatywa non-profit, której głównym celem jest promowanie idei użyteczności i projektowania skoncentrowanego na użytkowniku. Śląska edycja to połączenie konferencji i warsztatów o profilu specjalistycznym z różnorodnymi wydarzeniami edukacyjnymi i informacyjnymi.

Głównymi odbiorcami tego spotkania są studenci ostatnich lat kierunków związanych z IT oraz wzornictwem, jak również młodzi profesjonaliści, przedsiębiorcy i przedstawiciele środowiska akademickiego.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Prelegentami WUD Silesia 2012 będą najwięksi specjaliści z kraju i zagranicy, między innymi: Wiesław Kotecki, Bartosz Mozyrko, Marta Więckowska, Chris Brooker, Bartosz Mucha, Agnieszka Szóstek, Dominik Paszkiewicz, Wiesław Bartkowski, Eric Brangier. Wśród prowadzących znajdują się również eksperci UX z Future Processing: Agata Bilnicka i Paweł Nowak. Sylwetki wszystkich prelegentów, wraz z programem konferencji i tematami poszczególnych wystąpień będzie można znaleźć na profilu WUD Silesia: www.facebook.com/wudsilesia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Patronami honorowymi imprezy są Marszałek Województwa Śląskiego, Narodowy Bank Polski oraz rektorzy Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach. Patronami merytorycznymi imprezy są School of Form, Design Silesia, CHI Polska, Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Górnośląski oraz Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego. Pełny program konferencji znajduje się na stronie.