Słodka inicjatywa Green Caffè Nero i wsparcie dla potrzebujących na Wielkanoc

Z każdego zakupionego całego ciasta w kawiarniach Green Caffè Nero przekaże 5 zł na rzecz Przychodni dla Bezdomnych w Warszawie, prowadzonej przez Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”. Akcja będzie miała finał w Wielki Piątek.
O autorze
2 min czytania 2021-03-23

Poza kawą, Green Caffè Nero znane jest z wypieków wytrawnych i słodkich, a wielu gości często zagląda do kawiarni właśnie po to, aby w towarzystwie kawy skosztować kawałek ciasta. Stąd pomysł, aby na Wielkanoc w domowym zaciszu można było też cieszyć się słodkościami z jej oferty.

Green Caffè Nero oferuje atrakcyjną cenę na całe ciasta, z góry zapewniając rabat cenowy względem standardowych cen ciast w kawiarni w przeliczeniu na jedną porcję. Zamówienia można składać w każdej kawiarni Green Caffè Nero do godz. 11.30 w dniu 30 marca 2021 roku, a gotowe zamówienia należy odbierać w dniach 2 i 3 kwietnia 2021 roku (Wielki Piątek i Wielka Sobota) w tej samej kawiarni w godzinach jej pracy.

Jak w przypadku innych akcji Green Caffè Nero, tak i tym razem marka włącza się w działania na rzecz lokalnych społeczności i osób najbardziej potrzebujących. W geście solidarności firma postanowiła tym razem wesprzeć Przychodnię dla Bezdomnych w Warszawie, prowadzoną przez Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”.

– Jako Green Caffè Nero regularnie pomagamy lokalnym społecznościom i potrzebującym. To bardzo ważny element naszego zaangażowania, dlatego i tym razem chcemy, aby nasza akcja była pożyteczna. Przychodni dla Bezdomnych przekażemy 5 zł od każdego zakupionego całego ciasta z oferty wielkanocnej, dzięki czemu możliwe będzie uzupełnienie wyposażenia przychodni. W okresie przedświątecznym będziemy ponadto dostarczać do przychodni nasze słodkości, którymi w tym świątecznym okresie będą mogli się dzielić bezdomni pacjenci i personel placówki – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie naszych partnerów, którzy pomagają nam w zdobyciu zaopatrzenia w środki higieniczne oraz odzież. Pomagamy pacjentom w kryzysie bezdomności, którzy wymagają pilnej opieki medycznej, a wszyscy nasi lekarze pracują w przychodni bezpłatnie, w ramach wolontariatu. Środki zebrane i przekazane przez Green Caffè Nero będą nieocenionym wsparciem w naszych działaniach. Mimo ogromnego zaangażowania naszych lekarzy, nie możemy zapewnić naszym pacjentom przyjemności, a dzięki współpracy z Green Caffè Nero i przekazanym przez firmę słodkościom stanie się to możliwe – powiedziała Agnieszka Fill, kierowniczka przychodni w Warszawie. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Przychodnia dla Bezdomnych mieści się w kontenerze zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Wolskiej 172, który dzięki pomocy woluntariuszy został ocieplony i otynkowany. W tej niewielkiej placówce znalazło miejsce 5 gabinetów lekarskich, w tym 2 zabiegowe: chirurgiczny i stomatologiczny, magazyn i archiwum. Działalność przychodni jest częściowo finansowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Pozostałe środki placówka uzyskuje od darczyńców oraz przez wpłaty na OPP.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się