Już dziś zapraszamy na stronę socialindex.pl, gdzie każdy odwiedzający może sprawdzić dane lub pobrać raport podsumowujący obecność firm i osób w sieci.
Social Index powstał, aby sprawdzić o których markach, gwiazdach oraz politykach najczęściej i najlepiej dyskutują internauci. Narzędzie na podstawie analizy blisko tysiąca tematów, wskazuje te najpopularniejsze w kategoriach: Electro, Napoje, Politycy, Gwiazdy, Moda, Finanse, Żywność czy Motoryzacja i Alkohole.
Zobacz również
Aby Social Index mógł służyć za punkt odniesienia do porównania między sobą różnych marek, konieczne było stworzenie ujednoliconego wskaźnika. W tym celu SentiOne opracowało autorski wskaźnik będący korelacją liczby wzmianek, zmian sentymentu oraz liczby like’ów, udostępnień czy retweetów. Na podstawie wymienionych zmiennych badana jest obecność i popularność frazy w sieci. W Social Index uwzględniane są wypowiedzi z całego internetu: portali społecznościowych, informacyjnych, blogów, forów oraz mikroblogów.
Atrakcyjne treści to kwintesencja działań marketingowych prowadzonych w sieci. Jednak w związku z ogromem docierających do nas informacji, wielu z nas w ciągu ostatnich kilku lat, zaczęło automatycznie filtrować reklamy, omijać i blokować banery. Nie zwracamy uwagi na treści stricte promocyjne, jeśli nie wyróżnią się czymś nadzwyczajnym, a o jest coraz trudniej. W dzisiejszych czasach najważniejsze jest to jak na nasz temat rozmawiają nasi klienci w sieci, dlatego my postanowiliśmy przyjrzeć się tym wypowiedziom – opowiada Kamil Bargiel, CEO SentiOne.
Rankingi budowane na bazie Social Indexu będą opierać się na analizie danych zbieranych przez cały miesiąc. Efekty analizy będzie można sprawdzić na stronie socialindex.pl. Zestawienie jest bezpłatne i służy prezentacji możliwości monitoringu internetu. Ma też na celu zwrócenie szczególnej uwagi firm, na istotę działań online. Social Index ma posłużyć również wypracowaniu standardu oceny skuteczności działań marek w mediach społecznościowych. Do współpracy zaproszeni zostaną przedstawiciele branży mediów społecznościowych, którzy wystąpią w roli ekspertów komentując każdorazowo wyniki rankingów.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Słuchaj podcastu NowyMarketing