Sony stworzyło opaski śledzące ruch, które pozwolą stworzyć własnego avatara w metaverse

Sony stworzyło opaski śledzące ruch, które pozwolą stworzyć własnego avatara w metaverse
Mocopi od Sony to zestaw 6 opasek, które rejestrują ruch ciała, aby z pomocą aplikacji przełożyć je na ruchy awatarów w wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości.
O autorze
1 min czytania 2022-12-01

Sony postanowiło stworzyć własny zestaw motion capture. Na japoński rynek trafiło Mocopi – 6 małych czujników w formie kolorowych opasek, które zakłada się na nadgarstki, kostki, a także z tyłu głowy i na pasku. Urządzenie połączone ze specjalną aplikacją mobilną śledzi ruchy użytkownika, a na ich podstawie tworzy ruchomego avatara przypominającego postać anime.

Mocopi umożliwia nie tylko tworzenie filmów z avatarami – wraz z urządzeniem Sony oferuje również zestaw narzędzi dla deweloperów, umożliwiający tworzenie oprogramowania do wprowadzania ruchu w czasie rzeczywistym w aplikacjach i usługach metaverse takich jak Unity i Motionbuilder i VRChat.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Mobilny sprzęt, który nie wymaga podłączania kabli, można zabrać ze sobą w teren, co jest sporym ułatwieniem dla twórców internetowych. Czas pracy baterii wynosi około 10 godzin.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Wykorzystując nasz zastrzeżony algorytm, „Mocopi” wykonuje bardzo dokładny pomiar ruchu za pomocą niewielkiej liczby czujników, uwalniając VTuberów oraz twórców zaangażowanych w produkcję filmów i animacji od ograniczeń czasu i miejsca – pisze Sony.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zestaw Mocopi będzie dostępny w przedsprzedaży od 15 grudnia – na razie wyłącznie w Japonii. Sprzęt w cenie 49500 jenów, czyli ok. 1600 zł, trafi do regularnej sprzedaży na początku 2023 roku.

fot. sony.jp/mocopi

PS
Jak będzie wyglądać sprzedaż w Metaverse i z jakich usług wkrótce tam skorzystamy? Zapraszamy do odsłuchania odcinka NowyMarketing Podcast, w którym porozmawialiśmy z osobami na co dzień pracującymi z Metaverse i dostrzegającymi w tej technologii ogromne możliwości.