Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

„Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!”: w 5 miastach Polski pojawi się autobus

„Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!”: w 5 miastach Polski pojawi się autobus
Katowice, Gdynia, Grunwald, Wrocław oraz w Lublin – to właśnie tam w tym roku odbywać się będzie unijna kampania „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!”. Na ulice tych miast wyjedzie autobus oferujący między innymi spotkania z lekarzami i naukowcami, którzy na co dzień zajmują się tematyką nowotworową. Kampania ma na celu szerzenie wiedzy na temat profilaktyki onkologicznej oraz przełamywanie społecznego tabu związanego z rakiem.
O autorze
2 min czytania 2024-06-11

Kampania Komisji Europejskiej „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!” jest inicjatywą, która ma pomóc w zwiększaniu świadomości na temat nowotworów, profilaktyki, badań przesiewowych oraz diagnostyki onkologicznej. Skierowana jest do wszystkich Polaków w czterech grupach wiekowych – 6–17, 18–39, 40 59 oraz osób 60+. Identyczna akcja odbywa się również na Litwie oraz w Rumunii.

W ramach działań informacyjnych specjalny, oznaczony autobus wyruszy w trasę po Polsce. Zatrzyma się w Katowicach, Gdyni, Grunwaldzie, Wrocławiu oraz w Lublinie – będzie można go odwiedzić podczas dużych imprez i wydarzeń kulturowych organizowanych w tych miastach.

Autobus wyposażony jest w pomieszczenie przeznaczone do rozmów ze specjalistami. W ramach każdego przystanku organizowane będą również sesje pytań i odpowiedzi, podczas których personel medyczny, eksperci oraz pacjenci onkologiczni podzielą się swoją wiedzą i wskazówkami. Nie zabraknie także materiałów edukacyjnych oraz atrakcji, takich jak: fotobudka czy kącik dla najmłodszych z grami. Promowane treści mają pomóc Polakom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących ich stylu życia, diety, codziennych nawyków oraz regularnego badania się. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Przystanki kampanii objazdowej obejmą:

  • 24-26.06 – Tydzień Śląski podczas Festiwalu Europejskie Miasto Nauki, Katowice
  • 03-06.07 – Gdynia, w terminie trwania festiwalu muzycznego
  • 12-14.07 – Dni Grunwaldu, Grunwald
  • 19-20.07 – WROsound, Wrocław
  • 25-28.07 – Carnaval Sztukmistrzów, Lublin

Misja rak

Działania realizowane są w ramach Misji Rak. Misje UE są inicjatywami na rzecz badań i innowacji, skupiającymi się na rozwiązywaniu głównych wyzwań społecznych, z jakimi mierzy się Europa.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Co roku, w całej Unii Europejskiej nowotwory diagnozuje się u 2,7 mln osób. Według prognoz w 2040 roku liczba ta wzrośnie do 3,24 mln. Jednocześnie badania pokazują, że w 40 procentach tym chorobom można zapobiec lub skutecznie je wyleczyć, jeśli zostaną wykryte we wczesnym stadium.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Nowotwór może dotknąć każdego z nas, ale już sama myśl o byciu zdiagnozowanym czy posiadaniu bliskiej osoby zmagającej się z nowotworem wywołuje olbrzymi lęk. W obliczu tego strachu często wybieramy zaprzeczenie albo bierność. Nie chcemy dowiadywać się więcej, odkładamy badania na później, udajemy, że ryzyko nie istnieje. Nadszedł czas, aby stawić temu czoła. To ważne zarówno dla nas samych, jak i dla naszych rodzin czy przyjaciół. Pozytywna diagnoza nie jest dziś wyrokiem śmierci, ale im szybciej rak zostanie wykryty, tym większa szansa na całkowite wyzdrowienie – mówi Joanna Drake, przewodnicząca europejskiej Misji Rak.

„Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!” ma zachęcić Polaków do spojrzenia na nowotwór z innych perspektyw i pokazać im:

  • Jakie są dostępne rozwiązania, metody diagnostyki oraz leczenia do walki z rakiem, którymi dysponuje współczesna medycyna.
  • Jakie są badania prowadzone na ten temat (aby zrozumieć, jak dobrze jesteśmy przygotowani do walki z nowotworami).
  • Na czym polega profilaktyka raka oraz jakie badania przesiewowe warto
    wykonywać.

Zdjęcia: mat. pras.