Startup WoshWosh wspiera jeden z najstarszych zakładów szewskich w Warszawie

Startup WoshWosh wspiera jeden z najstarszych zakładów szewskich w Warszawie
Wszystkie buty wymagające drobnych napraw szewskich, które klienci zostawią w WoshWosh między 23 a 31 lipca zostaną naprawione przez Pana Adama, warszawskiego szewca z ulicy Śniadeckich, któremu po 40 latach działalności groziła likwidacja zakładu.
O autorze
1 min czytania 2018-07-23

Pan Adam, warszawski szewc z ulicy Śniadeckich, zyskał rozgłos, dzięki właścicielce bloga Agata4life.com.

Co jak internetowa popularność się skończy? Wtedy na pomoc przyjdzie startup WoshWosh – firma działająca w całej Polsce od ponad 3 lat, która zajmuje się kompleksową pielęgnacją obuwia, czyli jest niejako nowoczesnym kontynuatorem szewskiego rzemiosła.

Martyna Zastawna, właścicielka firmy, odwiedziła Pana Adama i zaproponowała mu rozwiązanie, które zapewni mu pracę przez najbliższy czas oraz wtedy kiedy temperatura popularności akcji zapoczątkowanej przez blogerkę Agata4life.com spadnie.

– Wszystkie buty wymagające prostych napraw szewskich (czyli fleki, zelówki, zapiętki, wkładki), które klienci zostawią w WoshWosh między 23 a 31 lipca zostaną naprawione przez Pana Adama. Do tego dorzucamy 20 proc. zniżki na czyszczenie – mówi Zastawna.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Osoby spoza Warszawy, chcące Pana Adama mogą wysłać buty pocztą lub kurierem. Szczegółowe instrukcje odnajdą na stronie woshwosh.pl/jak-to-dziala. Właścicielka WoshWosh ma w planach również kolejne odsłony tej akcji w razie, gdyby zapał osób zaangażowanych przez facebookowe wydarzenie osłabł, a Panu Adamowi zabrakło klientów.

Wspomniana akcja to przykład tego, w jaki sposób świat startupów spotyka się z tradycyjnym rzemiosłem, niosąc przy tym pomoc. Założycielka WoshWosh ma dzisiaj 27 lat i wskrzesza wymierające rzemiosło z wielkim powodzeniem – jej firma dała drugie życie ponad 25 tysiącom par butów. Zastawna przyznaje, że bez mistrzów w swoim fachu, dumnych i pracowitych szewców nie byłoby biznesu WoshWosh, więc z przyjemnością w ramach akcji CSR, wspiera Pana Adama.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się