Zwycięski kierunek zaprasza już na swoją czwartą edycję. Jego opiekunem jest Mateusz Tułecki, socjolog, absolwent Instytutu Socjologii UJ i Instytutu Zaawansowanego Zarządzania WSB-NLU w Nowym Sączu, wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im ks. J. Tischnera w Krakowie, gdzie jest opiekunem merytorycznym studiów z zakresu markatingu w sieci i zarządzania projektami internetowymi. Pomysłodawca i organizator konferencji InternetBeta, spotkań XRAII w Rzeszowie oraz serwisu Posprzatajmy.pl. Współpracownik Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest, Człowiek Roku Polskiego Internetu 2010. Jako koordynator, wykładowca WSE, do poprowadzenia 208 godzin zajęć przepełnionych praktyką zaprosił profesjonalną kadrę z wieloletnim doświadczaniem w branży mediów elektronicznych. Wśród wykładowców przedstawiciele największych polskich serwisów i agencji interaktywnych, takich jak: K2 Internet S.A., Pride and Glory Interactive, Eskadra Opcom, Ideo, HanBright, Freshmail. Jako zaliczenie słuchacze przygotowują pracę dyplomową w formie kampanii internetowej.
Czas specjalizacji…
Co ciekawe, krakowski „Tischner” w swojej ofercie ma kilka kierunków podyplomowych ściśle związane z wykorzystaniem internetu w działaniach wizerunkowych.
Zobacz również
– Patrząc na dynamiczne zmiany i rozwój różnych obszarów działań podejmowanych w sieci, ale także poza nią, można stwierdzić, że następuje czas specjalizacji – mówi Mateusz Tułecki, koordynator zwycięskiego kierunku w rankingu „Studia E-marketera” – Dlatego oferowane kierunki studiów podyplomowych, choć z pozoru mogą wydawać się podobne, różnią się między sobą. Pierwszy z nich Marketing w sieci adresowany jest do osób, które chcą związać swoją przyszłość z pracą w agencji interaktywnej lub w firmach, odpowiadając za działania marketingowe w sieci. W trakcie studiów dowiedzą się m.in., jak projektować i wdrażać kampanie reklamowe, internetowe serwisy produktowe i firmowe, jak przeprowadzać badania on-line, realizować działania PR w sieci. Natomiast drugi, Zarządzanie i marketing projektów internetowych, skierowany jest do osób, którzy rozwijają własne serwisy i projekty oparte na nowych technologiach lub zarządzają już istniejącymi. Zatem oprócz zagadnień stricte marketingowych w programie studiów są także elementy zarządzania związane z technologią. W ofercie studiów znajduje się także kierunek Zarządzanie projektem marketingowym, którego program nie skupia się tylko na marketingu w Internecie, ale przekazuje umiejętności zarządzania wszystkimi typami aktywności marketingowej.
… i kreatywnych pomysłów
Właśnie z myślą o startupowcach redakcje NowyMarketing i MamStartup.pl postanowiły przyznać specjalne wyróżnienie. W tym roku „Rokujący indeks” dla kierunku Prowadzenie E-biznesu trafi nad morze do Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Wyróżniony kierunek to nowość w ofercie jednej z największych i najstarszych spośród niepublicznych uczelni Pomorza, który już spotkał się ze sporym zainteresowaniem słuchaczy. Wystartuje już w październiku. W programie Piotr Bucki, koordynator kierunku, menadżer projektów związany zawodowo z Grupą Nokaut S.A, twórca i konsultant projektów z zakresu IT i e-commerce, zaprosił ekspertów, aby podczas 188 godzin (w tym 144 praktycznych, z czego 48 na komputerach) zaplanować od A do Z biznes w internecie. WSB myśli już o przyszłych absolwentach. Uczelnia zapowiada, że każdorazowo po edycji studiów odbywać się będą comiesięczne spotkania absolwentów, podczas których prezentowane będą nowości branży e-biznes oraz omawiane konkretne studia przypadków.
– Celem kierunku jest przygotowanie profesjonalnych kadr w zakresie zarządzania posiadających wiedzę oraz umiejętności praktyczne niezbędne do zastosowania nowych, bardziej efektywnych modeli biznesowych opartych na nowoczesnych technologiach informatycznych – wyjaśnia uzupełniająca aplikację Marta Witkowska z gdańskiej WSB. Zajęcia prowadzone są metodą projektu edukacyjnego, w ramach którego podczas trwania nauki słuchacze przechodzą przez wszystkie etapy tworzenia e-biznesu od budowania strategii po obsługę klienta docelowe i rozwijanie działalności.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Partnerem projektu „Studia E-marketera” jest grupa wiodących portali edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY – studia.net, kierunki.net oraz studiapodyplomowe.net.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Co ocenialiśmy w naszym rankingu?
Prowadzący – 17% wartości punktów przyznawanych w rankingu
Ich zaangażowanie biznesowe, praktyka, doświadczenie w firmach, instytucjach, związane z e-marketingiem i zarządzaniem komunikacją (względnie działalność w mediach etc.).
Program studiów – 70% wartości punktów przyznawanych w rankingu
Zwracamy uwagę na % zajęć teoretycznych, wykładowych i konwersatoryjnych (waga 1), % zajęć praktycznych, case studies, zajęć na komputerach (waga 2). Dodatkowe punkty za każdą praktyczną godzinę zajęć w pracowni komputerowej lub indywidualnej pracy na stanowisku komputerowym bądź z urządzaniem podłączonym do sieci (np. tablet bądź inne urządzenia mobilne) – nie więcej niż 15% wszystkich punktów przyznawanych w rankingu.
Patronaty – 5% punktów możliwych do uzyskania w rankingu
W tym: max 2,5% możliwych do uzyskania – patronat IAB, max 2,5% więcej niż 5 partnerstw z firmami i patronatów mediów związanych z branżą internetową.
Terminowość przesłania ankiety – 1% punktów możliwych do uzyskania
Doświadczenie – max. 2% punktów możliwych do uzyskania (za każdą edycję 0,2%, nie więcej niż 2% wartości rankingu)
Inne kryteria – max. 5% globalnej punktów
Udokumentowane informacje o sukcesach absolwentów, wsparcie w realizacji praktyk/staży e-marketingowych, praca z absolwentami (np. coroczne spotkania, zjazdy, szkolenia), wykorzystanie nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych podczas studiów (sieci wewnętrzne), każdorazowe przekazywanie materiałów studentom w wersji drukowanej i elektronicznej, doradztwo i możliwość korzystania nieodpłatnie z doradztwa wykładowców/ekspertów po zajęciach, inne formy; organizacja nauki niekolidująca z godzinami pracy (tj. soboty-niedziele bądź po godz. 17.00)