Stwórz własną wizytówkę – 5 najciekawszych propozycji

Stwórz własną wizytówkę – 5 najciekawszych propozycji
Wizytówka to jeden z atrybutów każdego przedsiębiorcy. Pozwala nam w prosty sposób przekazać dane kontaktowe, ale i pełni funkcję przypomnienia kontrahentom o istnieniu naszej firmy. Warto zatem zadbać o to, by była ona spójna z branżą, którą się zajmujemy, nazwą firmy czy też naszym wizerunkiem.
O autorze
1 min czytania 2017-01-12

Dla inspiracji zobaczcie, jak robią to inni:

  •  Mylène Poisson Sommelière

Studio Caserne, francuska agencja graficzna, otrzymało standardowe zlecenie: wykonanie wizytówek dla zaprzyjaźnionych sommelierów Mylène Poisson. Przy ograniczonym budżecie, ale i wysokich oczekiwaniach, konieczne było znalezienie niestandardowego rozwiązania, spójnego z wizerunkiem marki. Tak narodził się pomysł „stemplowania” kart kieliszkiem umoczonym w winie. 

 źródło: http://chaplane.be/blog/mylene-poisson-sommeliere/

  •  Brittany Elam – Graphic Designer

W pracy grafika jedną z najbardziej pożądanych cech jest kreatywność. W myśl tej zasady Brittany Elam, młoda, aspirująca graficzka, w ramach projektu szkolnego stworzyła szablon wyjątkowych wizytówek. Podczas kursu sitodruku wykorzystała stare tkaniny dżinsowe, na których nadrukowała swoje dane. Dwa kawałki dżinsu zszyła ze sobą w niedbały sposób, dodatkowo strzępiąc ich krawędzie. Efekt możecie ocenić sami: 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

źródło: http://cardobserver.com/gallery/creative-diy-screen-printed-jeans-

Słuchaj podcastu NowyMarketing

  • Clifton Alexander – Reactor Design Studio

Autorem wizytówek dla Reactor Design Studio jest Swiss Miss. Podstawowe założenie projektu to wykorzystanie wizerunku pracowników. Każdą kartę zdobi zdjęcie danej osoby, opatrzone ciekawym cytatem. Wśród nich pojawiły się m.in.: „If you see anybody that knows me, tell them I said hi”, „Full of antioxidants”, „Tentacles of awesomeness”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

źródło: http://www.swiss-miss.com/2009/03/pop-up-business-cards.html

  •  Tamiya Model Kit

Tamiya Model Kit to japońska firma, która specjalizuje się w produkowaniu elementów z żywicy i tworzyw sztucznych. Aby promować przedsiębiorstwo w Tajlandii, stworzono wizytówki spójne z charakterem działalności: po wyłamaniu poszczególnych części otrzymujemy możliwość stworzenia własnego modelu – np. samolotu czy auta. Co ciekawe, praca ta została nagrodzona w 2010 roku na Festiwalu Reklamy w Cannes.

źródło: http://tamiyablog.com/2010/08/tamiya-model-kit-business-cards/

  •  Flow Yoga

Kanadyjskie Studio Flow Yoga stworzyło wizytówki, których zadaniem jest przypominanie kursantom o zajęciach. Zarówno wzorem, jak i materiałem przypominają one miniaturowe maty do ćwiczeń, na których nadrukowano informacje o szkole – nazwę, dane adresowe i maila.

 źródło: https://www.brandwatch.com/blog/clever-business-card-ideas-help-brand-stand/

Podsumowanie

To zaledwie fragment z całego morza artystycznych inspiracji. Przedsiębiorcy i agencje reklamowe w doskonały sposób nawiązują do specyfiki poszczególnych branż, tworząc interesujące rozwiązania. 

A Ty – czy spotkałeś się kiedyś z podobnymi rozwiązaniami? A może sam zaprojektowałeś kreatywną wizytówkę własnej firmy? Podziel się opinią w komentarzu.