Tajemnica, miłość, odwaga i prestiż to dopiero początek… kampanii Muzeum Narodowego Czartoryskich w Krakowie

Kampania teaserowa miała na celu zaintrygowanie Polaków i zachęcenie do obserwowania nomen omen historii, którą mogą poznać już wkrótce. Na tle kreacji wykorzystujących dzieło Leonarda Da Vinci oraz bezcenne skarby naszej kultury pojawiły się takie hasła jak: miłość, odwaga, prestiż i tajemnica.
O autorze
1 min czytania 2019-12-16

Druga odsłona kampanii ujawniła organizatora, którym jest Muzeum Książąt Czartoryskich, które w ten sposób zapowiada ponowne otwarcie swojej siedziby w Krakowie po wykupieniu przez polski rząd kolekcji. Celem prowadzonych działań było zaproszenie Polaków na uroczystość i do udziału w Lekcji naszej historii, pokazanie jej wielowymiarowości, bogactwa znaczeń. Podkreślenie, że za wybitnymi dziełami czy artefaktami historycznymi znajdującymi się w zbiorze, stoją nie tylko wielkie wydarzenia i wartości, ale również dzieje ludzkich losów i namiętności. Dlatego w revealu wyjaśniono m.in. alegoryczny sens obrazu Dama z gronostajem oraz znaczenie tajemniczego klucza, który otwierał drzwi do kolekcji zapoczątkowanej przez Izabelę Czartoryską.

– Kampania przygotowana przez Heads Advertising we współpracy z Działem Marketingu Muzeum Narodowego w Krakowie zwraca szczególną uwagę na wyjątkowość Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Nie tylko za sprawą arcydzieła Leonarda da Vinci. Za pośrednictwem zróżnicowanej wizualnie kampanii odsłaniamy bowiem unikatowy charakter kolekcji, która kształtowała pokolenia, tworzyła historię Polski i Europy, i wreszcie stała się synonimem największego panteonu pamiątek narodowych – mówi Ewelina Woźniak-Łyp, kierownik Działu Marketingi i PR w MNK.

Za kreację oraz realizację kampanii dla muzeum Książąt Czartoryskich odpowiada agencja Heads Advertising we współpracy z Działem Marketingu Muzeum Narodowego w Krakowie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj