Im więcej litrów zbierzemy, tym większej liczbie osób uda się pomóc.
Dotychczas pomogliśmy już Kamilowi, Karolinie i Krzysztofowi z ŚDS „KAMYK” – ośrodka dla osób wielorako niepełnosprawnych. To tylko niektórzy z podopiecznych nie potrafiących samodzielnie dojechać na zajęcia rehabilitacyjne do ośrodków rehabilitacyjnych. Niepełnosprawność uniemożliwia im korzystanie z komunikacji miejskiej, a gdyby rodzice chcieli dowozić ich na „własną rękę” – musieliby zrezygnować z pracy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im zorganizowanego dowozu.
Zobacz również
Projekt wskazuje wprost, że pomaganie to „małe piwko”. Szybko wydajemy 5,5 zł: na piwo, czekoladę, kawę na mieście. A tyle właśnie kosztuje 1 litr paliwa, który w transporcie zbiorowym starcza na jednorazowe dowiezienie osoby niepełnosprawnej na rehabilitację.
By rozpropagować projekt charytatywny „Litr Paliwa Zamiast Piwa”, a zwłaszcza najbliższe wydarzenie związane – Charytatywny Wieczór Kabaretowy, który już 5 grudnia odbędzie się w kinie Apollo w Poznaniu na terenie stolicy Wielkopolski pojawiły się z tajemnicze żółte kanistry.
Wieczór Kabaretowy ma przynieść nam 2000 litrów paliwa, a więc zapewnić aż 6 osobom dowóz na roczną rehabilitację.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Paliwo można przelewać na dwa sposoby: poprzez aplikację na stronie www.litrpaliwa.pl lub wysyłając sms o treści AP.LITRPALIWA na numer 75068 (siedemdziesiąt pięć zero sześćdziesiąt osiem). Do każdego przelanego litra mecenas akcji – poznańska firma VERBICOM – przekaże 1zł!
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Ambasadorami akcji zostali: Kasia Bujakiewicz, Kasia Wilk, Liber, Mezo, Kabaret Czesuaf, Mieczysław Hryniewicz, Ola Radwańska.
Do akcji włączyły się też firmy (Villa Toscana i Survival Team), które chcąc zachęcić ludzi do tankowania, ufundowały nagrody – na tych, którzy do czerwca 2014 roku zatankują najwięcej litrów paliwa czeka pięciodniowy pobyt z wyżywieniem w jednym z pięknych apartamentów Villi Toscana w Murzasichle k. Zakopanego i czterodniowy survival w Puszczy Noteckiej.
Co miesiąc tworzony jest również ranking miesiąca z drobnymi nagrodami, tj. kurs języka angielskiego, kupony do salonu urody czy bilety do teatru.
Wystarczy, by co setny Poznaniak przekazał 1 litr paliwa, żeby zapewnić roczny dowóz osób niepełnosprawnych do jednego tylko ośrodka. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się pomóc!
Zbieramy dla 88 uczestników:
- Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk” – Poznań, ul. Zakątek 8
- Przedszkola Specjalnego „Orzeszek” – Poznań, os. Chrobrego 6
- Warsztat Terapii Zajęciowej „Przylesie” – Poznań, os. Śmiałego 106
- Warsztat Terapii Zajęciowej „Krzemień” – Poznań, ul. Ognik 20c