Taksówki dla posiadaczy małych zwierząt. FREENOW wprowadza opcję Pets

FREENOW wprowadza usługę zamówienia taksówki przyjaznej małym zwierzętom domowym. Z okazji Dnia Psa, FREENOW przekaże sumę wartości pieniężnej wszystkich przejazdów z usługi Pets wykonanych do 4 lipca dla Fundacji Przyjaciele Palucha. Na mieście pojawiła się także taksówka w pieskowe wzory.
O autorze
1 min czytania 2023-07-03

Z najnowszego Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia wynika, że więcej Polaków posiada psa lub kota, niż własne dzieci. Ponad połowa Polaków ma w domu własnego pupila i z roku na rok odsetek ten się zwiększa. 

Platforma FREENOW ułatwia właścicielom małych zwierząt domowych podróżowanie po mieście udostępniając opcję Pets, widoczną dla użytkowników w Warszawie na głównym ekranie aplikacji. Zamówienia z opcji Pets trafiają do kierowców, którzy wyrazili zgodę na przewożenie pasażerów z małymi zwierzętami. W pozostałych 24 polskich miastach, w których jest dostępne FREENOW również istnieje możliwość zamówienia takiego przejazdu, jednak poprzez ponowne kliknięcie wybranej usługi (np. Lite) i w dalszym ekranie wybór funkcji “Małe Zwierzęta”. FREENOW udostępniając pilotaż usługi Pets na głównym ekranie dla warszawskich posiadaczy pupili, zamierza sprawdzić jej popularność i potencjalnie rozwinąć ją na kolejne polskie lokalizacje. Ceny za przejazd w usłudze Pets są zbliżone do cennika w usłudze Comfort. 

– FREENOW oferuje bezpieczne, wygodne i szybkie przejazdy dla każdego. Cieszymy się, że grono pasażerów FREENOW powiększa się o futrzanych przyjaciół naszych użytkowników. Zamierzamy im ułatwić zamawianie przejazdu i przemieszczanie się po mieście na dłuższych dystansach, dlatego udostępniamy opcję Pets na głównym ekranie aplikacji. Przypominamy także o odpowiednim przewożeniu małych zwierząt w przeznaczonych do tego transporterach, aby zwierzę mogło podróżować bezpiecznie i nie zakłócało uwagi kierowcy podczas jazdy – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREENOW w Polsce.

Z okazji minionego Dnia Psa obchodzonego 1 lipca w Polsce, FREENOW zamierza przekazać datek pieniężny na cele statutowe Fundacji Przyjaciele Palucha działającego przy Schronisku na Paluchu, otaczającej opieką chore i bezdomne zwierzęta, które nie mogą przebywać w schronisku ze względu na stan zdrowia. Łączna równowartość wszystkich przejazdów w dn. 4 lipca w opcji Pets zostanie przez FREENOW w całości przekazana do tej fundacji, dlatego platforma zachęca tego dnia do przejazdów nie tylko pasażerów z małymi zwierzętami. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W Warszawie i kilku innych polskich lokalizacjach (np. w Poznaniu), mieszkańcy mogą spotkać na mieście taksówki w pełni oklejone w pieskowe wzory, które oprócz wożenia na co dzień pasażerów, pomagają w transporcie karmy dla schroniska w akcjach organizowanych przez FREENOW. 

PS FREENOW udostępnia pierwszą w Polsce flotę tęczowych taksówek

FREENOW, europejska superaplikacja mobilności miejskiej po raz kolejny włącza się w obchody Miesiąca Dumy w Polsce. W tym roku ponownie łączy siły ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, wspierając jego działalność i postulaty.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się