Pakiet przybrał konkretną formę i nazwę „Tarczy Beauty”.
Propozycje dotyczą:
Zobacz również
- Obniżenia stawki VAT do 8% na usługi kosmetyczne.
- Odliczenia 50% kwoty na środki dezynfekcyjne, ochronne, higieniczne, od podatku.
- Dopłat do czynszu za puste lokale.
- Umorzenia ZUS do 3 miesięcy od otwarcia branży.
- 180-dniowych voucherów dla beauty i szkoleń, a także wpisania branży na listę „branż i sektorów dotkniętych w sposób szczególny skutkami epidemii”.
Sytuacja finansowa sektora jest tak zła, że wymaga wsparcia. Tymczasem kosmetyczki i fryzjerki chciałyby już wrócić do pracy. Pomimo przygotowań do powrotu, rynek będzie trudniejszy.
Wcześniejsza pierwsza petycja #BeautyRazem była kierowana do KPRM, MR, MZ i GIS jeszcze w dniu 21 marca br. Pierwsza wersja gotowych, podobnych do obecnych poprawek była kierowana do posłów jeszcze 25-26 marca, 27 marca sejm nie przyjął ich głosowaniem nad pierwszą „Tarczą antykryzysową”, więc 30 marca przekazano je przez Senatora. Sejm odrzucił wtedy poprawki Senatu.
1 kwietnia br. rząd zdecydował się na zakaz świadczenia usług beauty, zamiast wesprzeć specjalistów. Treść postulatów Tarczy Beauty została przekazana 4 kwietnia posłom: Norbertowi Kaczmarczykowi, Aleksandrowi Miszalskiemu, Anicie Kucharskiej-Dziedzic, a także została skierowana do Ministerstwa Rozwoju.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Projekt uzyskał już poparcie już Kongres Polskiego Biznesu, a także bezpośrednio podpisało się pod nim ponad 1000 osób.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Informacje o Tarczy Beauty znajduje się na stronie.