TikTok wprowadza nowe narzędzia do edycji treści

TikTok zwiększa możliwości tworzenia i edycji treści na platformie. Od dziś dostępne są nowe narzędzia, które pozwolą twórcom jeszcze łatwiej edytować materiały wideo, dodawać dźwięki, zdjęcia i napisy.
O autorze
1 min czytania 2022-10-07

Skuteczniejszy storytelling dzięki rozwiniętym funkcjom edycji

Ulepszone narzędzia do edycji treści na TikToku pozwalają na łatwe dostosowywanie materiałów wideo, dźwięków, zdjęć i tekstu w jednym miejscu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli:

  • montować, przycinać i dzielić filmy,
  • przycinać i ustalać czas odtwarzania dźwięków,
  • edytować, pozycjonować i decydować o czasie wyświetlania tekstu.

Dodatkowo będą mieli możliwość:

  • nakładania zdjęć i filmów na siebie,
  • regulowania prędkości wideo – przyspieszania lub zwalniania tempa filmów,
  • kadrowania, przybliżania lub oddalania poszczególnych filmów lub zdjęć wedle preferencji,
  • dodawania efektów dźwiękowych.

Wyraź siebie z trybem Photo Mode

Niektórzy z użytkowników wolą wyrażać siebie za pomocą innych form niż wideo. Dlatego jedną z nowych funkcji zaprezentowanych przez TikTok jest Photo Mode, pozwalający na udostępnianie zdjęć wysokiej jakości w formie karuzeli. Wybrane obrazy automatycznie będą wyświetlały się jeden po drugim, tworząc spójną publikację. Aby bardziej zaangażować odbiorców, twórcy mogą wzmocnić swój przekaz, dodając ścieżkę dźwiękową. Ta funkcja będzie dostępna w Polsce w późniejszym terminie.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Powiedz więcej

Kolejną nową funkcją jest wydłużenie opisów pod treściami publikowanymi na TikToku do 2200 znaków. Dzięki temu użytkownicy będą mogli rozwinąć swój przekaz i dodatkowo wzbogacić go, by pogłębić relację z odbiorcami.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

TikTok nieustannie pracuje nad nowymi formatami i narzędziami, które zaoferują społeczności większą swobodę w kreowaniu treści. Platforma dba o to, aby proces ten był jeszcze bardziej intuicyjny i dostępny dla wszystkich. Bazując na potrzebach użytkowników, TikTok w najbliższym czasie udoskonali również pozostałe narzędzia do tworzenia filmów, live’ów, zdjęć czy tekstu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się