Tommy Cash zaprojektował dla IKEA sofę z maślanych bułeczek

Tommy Cash zaprojektował dla IKEA sofę z maślanych bułeczek
Jest duża szansa, że „LOAFA” wkrótce trafi do sprzedaży w sklepach IKEA. Twórca bułeczkowej kanapy przedstawił jeden warunek, który ma umożliwić przeniesienie szalonego konceptu do realnego świata.
O autorze
1 min czytania 2022-01-20

Estoński raper i projektant mody Tommy Cash, znany ze swojego ekscentrycznego wizerunku i odważnych pomysłów – nie tylko muzycznych, ale również tych dotyczących działań z popularnymi markami. Nie tak artysta muzyk poinformował na swoim koncie na Instagramie o pomyśle stworzenia zestawu Sad Meal. Na zdjęciach z kampanii mogliśmy zobaczyć rapera pochylającego się nad „smutnym posiłkiem” składającym się z podwójnej kanapki z ciemnego pieczywa (ze szprotką, sporą ilością pietruszki i koperku), a także ogórkami kiszonymi zamiast klasycznych frytek.

Tym razem Cash wrzucił na swojego Instagrama zdjęcie kanapy z maślanych bułeczek z podpisem: „IKEA powiedziała mi, że jeśli otrzymamy 10 tys. komentarzy pod tym postem, wypuści LOAFA. Pokażmy im, że naprawdę tego potrzebujemy”. Autorem jej projektu jest artysta sztuk wizualnych Gab Bois, która idealnie wpasowała się w styl artysty i zaprojektowała ten nietypowy mebel.

fot. Tommy Cash

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. Tommy Cash

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Na reakcję jego fanów nie trzeba było długo czekać – obecnie pod publikacją widnieje zawrotna liczba 138 tys. polubień, dlatego Cash zmienił podpis pod zdjęciem na „LOAFA wkrótce w swoim sklepie IKEA!”.

Co zrobi teraz wspomniana IKEA? Czy dotrzyma słowa i faktycznie wypuści do sprzedaży nietypowy mebel? Na razie sieć meblowa nie ustosunkowała się do wyniku osiągnięto w tym wyzwaniu, ale jest duża szansa, że wkrótce będziemy mogli wygodnie rozsiąść się na maślanych bułeczkach, które swoją drogą świetnie będą pasować do… kapci w kształcie bochenków, które powstały w ramach kooperacji Tommy’ego Casha z domem mody Maison Margiela. 

fot. Tommy Cash

Warto wiedzieć, że zaprojektowana przez Casha i Gaba Bois sofa „LOAFA”  jest nawiązaniem do kultowej sofy Camaleonda projektu Mario Belliniego z 1970 r. Dziś jest to jeden z najważniejszych mebli modułowych w świecie projektowania wnętrz.

PS

W Polsce Tommy Cash jest znany ze współpracy z polskim Raperem Quebonafide. Artyści w utworze „Benz Dealer” zabierają fanów w mroczny, surrealistyczny świat, gdzie przeplata się ubóstwo i bieda z atrybutami luksusu.