Uber i Uber Eats najpopularniejszymi aplikacjami 2019 roku

Uber i Uber Eats zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w rankingu firmy Apptopia, dotyczącym najczęściej pobieranych aplikacji w 2019 roku.
O autorze
2 min czytania 2020-01-28

Uber i Uber Eats liderami w swoich kategoriach

Uber zajął pierwsze miejsce w kategorii „Podróże” (ang. Travel) w zestawieniu firmy Apptopia. Użytkownicy pobrali w 2019 roku Ubera na swoje smartfony aż 142,5 mln razy. Robili to niezależnie od tego, czy korzystali z systemu operacyjnego iOS, czy Android. Natomiast Uber Eats był najchętniej pobieraną aplikacją w ubiegłym roku w kategorii „Jedzenie i Picie” (ang. Food & Drink). Na swoich urządzeniach mobilnych zainstalowało ją 96,8 mln użytkowników na całym świecie. Wyniki te tylko potwierdzają zmieniające się przyzwyczajenia użytkowników i rosnące zapotrzebowanie na usługi dostępne dosłownie na wyciągnięcie kciuka.

Uber i Uber Eats w Polsce

Według danych firmy App Annie, zajmującej się analityką danych na rynku aplikacji mobilnych, także w Polsce Uber był najchętniej pobieraną aplikacją ride sharingową w 2019 roku (ponad milion pobrań). W naszym kraju z aplikacji Uber do zamawiania przejazdów korzysta ponad milion użytkowników w siedmiu największych miastach. Oprócz z góry znanej ceny i trasy przejazdu, Polacy doceniają też możliwość sprawdzenia informacji na temat kierowcy, który będzie realizował przejazd oraz dodatkowe funkcjonalności, takie jak możliwość udostępniania trasy, dzielenia kosztów z współpasażerami czy stale pojawiające się funkcje poprawiające bezpieczeństwo podróży.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Co z kolei tyczy się rynku food delivery, Uber Eats jest w zestawieniu App Annie najchętniej pobieraną w ostatnich 90 dniach aplikacją służącą do zamawiania jedzenia z dowozem w Polsce. Tylko w całym ubiegłym roku liczba pobrań wyniosła prawie 700 tysięcy. Aplikacja Uber Eats pozwala na zamawianie jedzenia z dostawą już w 19 lokalizacjach w naszym kraju. Tylko w ostatnim czasie usługa została uruchomiona w Kielcach, Rzeszowie czy Szczecinie. Choć Polacy najchętniej zamawiają pizze, burgery i popularne kebaby, coraz częściej otwierają się na nowe smaki, testując szeroką ofertę dań dostępną w aplikacji.

Motywacje użytkowników Ubera dotyczące wyboru aplikacji

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Popularność aplikacji Uber i Uber Eats w zestawieniu firmy Apptopia znajduje również odzwierciedlenie wśród opinii samych użytkowników. Wyniki badań deklaratywnych, przeprowadzonych we wrześniu 2019 roku przez firmę badawczą IPSOS, potwierdzają motywacje wyboru Ubera, jako głównego środka służącego do szybkiego przemieszczania się po mieście. Na pierwszym miejscu użytkownicy wymieniali transparentność cen (95% wskazań). Ponadto, wskazywali także na zadbane auta (86%), krótki czas oczekiwania na przejazd (81%) oraz dobre umiejętności kierowców (79%).

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Apptopia to niezależna firma badawcza, zajmująca się analizą danych w aplikacjach (ang. mobile app analytics), Data Mining czy Business Intelligence dla branży mobile. Mierzy liczbę pobrań i sposoby wykorzystywania tysięcy aplikacji mobilnych.