Uber wprowadza nowy produkt z myślą o zwierzętach – Uber Pets

Dzięki nowej usłudze Uber Pets możemy zamówić przejazd ze zwierzakiem w cenie zbliżonej do UberX. Uber zdecydował się również wesprzeć program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundację Viva! w nadziei, że ich futrzaści podopieczni prędko będą mogli ruszyć w swoją podróż z nową rodziną.
O autorze
2 min czytania 2021-12-08

O psie, który jeździł Uberem

Aplikacja Uber ułatwia przemieszczanie się milionom ludzi na świecie. Teraz firma zdecydowała, że najwyższy czas usprawnić  sposób, w jaki poruszamy się… z naszymi czworonożnymi pupilami. Zwierzaki coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach do sklepu czy nawet do pracy, zaś właściciele umawiający się, aby ich czworonożni przyjaciele mogli się ze sobą pobawić na podwórku albo psim placu zabaw, jest nową formą socjalizacji – nie tylko dla zwierząt.

Z myślą o naszych czworonogach, Uber uruchomił nowy produkt. Zamawiając przejazd Uber Pets, mamy pewność, że podróż odbędzie się w pojeździe, w którym nasi futrzaści przyjaciele są mile widziani. Kierowcy mogą sami zdecydować czy chcą oferować przejazdy w ramach Uber Pets. Od dziś aż w 7 lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Lublinie oraz w Aglomeracji Górnośląskiej, w widoku aplikacji pojawi się nowy produkt, przeznaczony dla właścicieli zwierząt. 

Nie masz zwierzaka? A może adoptuj?

Uruchamiając nowy produkt, Uber nie zapomniał o zwierzakach, które podróż do swojej nowej rodziny mają jeszcze przed sobą. Firma zdecydowała się wesprzeć program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundację Viva!, zrzeszający wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe dla bezdomnych psów i kotów. Często są to zwierzęta po traumach, które w domu tymczasowym odzyskują zaufanie, są uczone życia z człowiekiem i przygotowywane do docelowej adopcji. Dzięki temu procesowi niemal 100% adopcji przez program Adopciaki.pl kończy się happy endem. Środki przekazane przez Uber pozwolą na przyjęcie do programu i pomoc jeszcze większej liczby zwierząt. Organizacja otrzymała także pulę kodów na przejazdy, które wolontariusze będą wykorzystywać w procesie adopcji i w transporcie zwierząt do nowych domów.

Dobro zwierząt jest dla nas priorytetem. Dlatego cieszymy się, że coraz więcej firm wspiera program Adopciaki.pl i  sieć domów tymczasowych oraz uruchamia dedykowaną ofertę, która pomoże zarówno naszym wolontariuszom jak i przyszłym i obecnym właścicielom zwierzaków. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie zwierzaków i znaleźć im nowy dom – mówi Elżbieta Malczyk, koordynator programu Adopciaki.pl z Fundacji Viva!
LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jak działa Uber Pets?

Zamówienie przejazdu Uber Pets jest tak proste jak w przypadku podróży popularnym UberX. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wybrać adres docelowy, odbioru, a platforma połączy nas z najbliższym kierowcą, który wyraził zgodę na podróże ze zwierzętami domowymi. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Przed skorzystaniem z Uber Pets należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
  • Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
  • W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana, aby zadbać o czystość pojazdu
  • Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
  • Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów.

W ramach Uber Pets można podróżować ze zwierzętami domowymi. Więcej informacji na temat korzystania z Uber Pets można znaleźć na stronie uber.com/pl/blog/uber-pets. Informacje o zwierzakach potrzebujących nowego domu można znaleźć na stronie adopciaki.pl