Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Ukraińskie stewardesy zmieniają uniformy – będą pracować w luźnych garniturach i sportowych butach

Ukraińskie stewardesy zmieniają uniformy – będą pracować w luźnych garniturach i sportowych butach
Koniec z obcisłymi spódnicami, apaszkami na szyjach i butami na obcasie – w nowym stroju stewardessy pracujące dla ukraińskiej linii lotniczej nadal wyglądają elegancko, a jednocześnie będzie im znacznie wygodniej. Czy pozostałe linie lotnicze pójdą śladem SkyUp?
O autorze
1 min czytania 2021-07-28

SkyUp to największa ukraińska tania linia lotnicza, która do tej pory nie wyróżniała się niczym szczególnym od pozostałych linii. Teraz jednak firma postanowiła zmienić swój wizerunek i robi ukłon w stronę pracujących dla niej stewardess.

To właśnie dla kobiet pracujących na pokładach samolotów postanowiono zaprojektować zupełnie nowe uniformy, które znacząco odchodzą od przyjętego kanonu. Zamiast obcisłych spódnic, dopasowanych marynarek, czapeczek i butów na obcasie, ukraińskie stewardessy będą nosić przewiewne komplety (luźna marynarka i szerokie spodnie), jedwabną chustkę zawieszoną na ramieniu, a do tego sneakersy, które będą znacznie wygodniejsze w trakcie wielkogodzinnej pracy.

– Zmieniliśmy buty na wygodne, ergonomiczne trampki NikeAir, w których dosłownie „chce się latać ” – czytamy na Facebook’owym profilu firmy.

Cały komplet oczywiście będzie w intensywnym pomarańczowym odcieniu i to chyba jedyny element, który nawiązuje do dawnego stroju stewardess pracujących dla linii SkyUp.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

To nie wszystko – linia lotnicza zapowiada, że ich pracownice nie będą musiały trzymać się określonego rodzaju fryzury (np. ciasno związanego koczka) i będą miały większą swobodę, jeśli chodzi o upięcie włosów. Nadal będzie je obowiązywał makijaż, ale będzie on dużo lżejszy – profesjonaliści z Backstage Beauty&Refresh opracowali dla firmy delikatny makijaż oparty na pomarańczowym gradiencie na oku, który ma nawiązywać do kolorów zachodu słońca.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Za nowym uniformem SkyUp Champions stoi ukraińska marka modowa GUDU – jej projektantom zależało na dopasowaniu swojego projektu do zmieniających się norm społecznych. Marka uznała, że nie ma potrzeby by strój roboczy podkreślał kobiece kształty. Priorytetem jest wygoda i swoboda ruchów.

Natomiast przedstawiciele linii lotniczych tłumaczą, że nowy mundur wpłynie pozytywnie na wygodę i samopoczucie stewardess, które w końcu spędzają w nim czasem kilkanaście godzin. Co więcej, firma wyraża nadzieję, że nowy strój pozwoli zapobiec seksistowskim i uprzedmiotowiającym komentarzom, z którymi często spotykają się stewardessy.

– Zawód profesjonalnej stewardessy pojawił się po raz pierwszy prawie 100 lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło, a co najważniejsze zmieniły się same kobiety – podaje SkyUp na swoich social mediach.

Poprzedni uniform pracowniczek linii SkyUp

PS 1

Czy równouprawnienie można podkreślać również w przestrzeni miejskiej? Tak! Władze miasta Genewa postanowiły nieco odmienić wygląd połowy znaków drogowych sygnalizujących przejście dla pieszych – postać męska zostanie zastąpiona żeńską.

PS 2

W jaki sposób linie lotnicze promują swoje usługi? Air France pokazuje swoich pracowników spacerujących po atrakcjach turystycznych Francji i opowiadających o procedurach bezpieczeństwa podczas lotu