W indyjskiej szkole Akshar Forum za czesne płaci się plastikowymi odpadami

W indyjskiej szkole Akshar Forum za czesne płaci się plastikowymi odpadami
Założyciele Fundacji Akshar, której celem jest eliminacja ubóstwa poprzez wysokiej jakości edukację, stworzyli nietypową szkołę Akshar Forum – by umożliwić uczęszczanie do niej dzieciom i młodzieży z najbiedniejszych rejonów w Indiach, za czesne płaci się plastikowymi odpadami.
O autorze
1 min czytania 2019-05-31

Brak dostępu dzieci i młodzieży do placówek edukacyjnych to jeden z poważniejszych problemów Indii. W wielu tamtejszych szkołach czesne są na tyle wysokie, że rodziny mieszkające w najbiedniejszych regionach kraju nie mogą sobie pozwolić na to, by wysłać tam swoje dzieci. Fundacja Akshar, której celem jest eliminacja ubóstwa poprzez wysokiej jakości edukację, stworzyła bezpłatną szkołę dla wszystkich, którzy przyniosą conajmniej 25 plastikowych odpadów tygodniowo.

W ten sposób założyciele organizacji chcą umożliwić uczęszczanie do szkoły tym dzieciom i młodzieży, których nie stać na zapłatę normalnego czesnego i jednocześnie podjąć działania mające na celu walkę z zanieczyszczaniem środowiska plastikowymi odpadami.

W szkole Akshar Forum dzieci uczą się m.in. jak w uczciwy sposób zarabiać na życie, prowadzić własną firmę oraz dbać o środowisko. Co ciekawe, założyciele fundacji walczą również z wykorzystywaniem młodych ludzi do ciężkich prac – starsi uczniowe więc zachęcani są do tego, by poświęcać kilka godzin dziennie na uczenie tych młodszych, za co otrzymują symboliczną zapłatę.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Obecnie w szkole Akshar Forum jest już ponad 110 uczniów. Założyciele fundacji planują stworzenie stu podobnych szkół w Indiach w ciągu najbliższych pięciu lat.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

zdjęcia: facebook.com/FoundationAkshar

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – teraz, aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.