Domki dla jeży są zbudowane z maty słomianej wypełnionej liśćmi i tworzą kompleks długi na ok. 18 m oraz szeroki na ok. półtora metra. Schronienia przybrały formę mini wersji gmachu głównego uczelni, wraz z budynkami pobocznymi połączonymi ze sobą tunelami – w ten sposób pomysłodawcy projektu chcieli, aby jeże poczuły, że naprawdę mieszkają w AGH.
Zobacz również
Natomiast wejścia do domków zlokalizowane są na bocznych oraz tylnej ścianie budowli, tak aby zapewnić jak największą dostępność i bezpieczne przemieszczanie się zwierząt korytarzami.
Co ciekawe, formalnie osiedle dla jeży funkcjonuje jako instalacja artystyczna. Jednak głównym celem projektu jest umożliwienie zwierzętom bezpieczne przezimowanie najbliższych kilku miesięcy.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Jak przyznała Ewa Czekaj-Kamińska z Działu Obsługi Uczelni, który zainicjował projekt, w planach jest stworzenie kolejnych osiedli dla jeżyków.
źródło: naukawpolsce.pap.pl
zdjęcia: www.facebook.com/AGH.Krakow
PS
Tysiące lajków na Facebooku, dziesiątki serduszek na Instagramie, bycie influencerem ciągle zyskuje na znaczeniu. Ale czy to „zajęcie” tylko dla blogerek modowych i fitstagramowiczek? Otóż nie! W 2017 roku Jeż Azuki został najmniejszym influencerem świata i gwarantujemy, że najsłodszym.
PS2
W związku z ogromną liczbą komarów, które pojawiły się w Warszawie wraz z falą upałów na bocznej ścianie bloków na Pradze Północ i Południe umieszczono budki lęgowe dla jerzyków, czyli ptaków, które mogą pomóc w walce z tymi owadami.