W połowie listopada 2018 roku ruszyła kampania zatytułowana „Dopalacze to nie bajka”, której przekaz opierał się na mocnych komunikatach, nawiązujących do bajek i dziecięcych wyliczanek. Teraz ruszyła kolejna odsłona akcji, utrzymana w podobnym tonie.
Każdego roku w Polsce dochodzi do ponad 4 tysięcy zatruć wywołanych dopalaczami. Ich ofiarami najczęściej padają młodzi ludzie, nieświadomi konsekwencji zażycia tego typu substancji. O tym, że dopalacze to nie bajka, przestrzega Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych RIPOSTA w wakacyjnej edycji kampanii.
Zobacz również
Początek wakacyjnej odsłony kampanii miał miejsce w piątek 31 maja br. w okolicach nabrzeża Warty przy moście Bolesława Chrobrego. Odbył się tam happening obrazujący w pełnej skali zagrożenie jakie niosą dopalacze. Wydarzenie realizowane było we współpracy z Komendą Miejską Policji.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Co więcej, w ramach kampanii w piątkowe popołudnia będzie można spotkać nad Wartą streetworkerów, udostępniających informacje nie tylko o szokujących statystykach, lecz także o szkodliwości najpopularniejszych substancji psychoaktywnych czy objawach zażycia dopalaczy. Przygotowane i rozdawane materiały zawierają dodatkowo numer telefonu na bezpłatną linię pomocy i wsparcia, a także kontakt do organizatorów akcji.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Kampania realizowana w ramach projektu „Życie moim dopalaczem – reaktywacja” jest współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Poznania i potrwa do 31 sierpnia 2019 roku.
PS
Szkoła Policji w Słupsku opublikowała film pokazujący, jak łatwo można stracić życie po dopalaczach. W rolę aktorów wcielili się policjanci – słuchacze szkoły.
PS2
Na początku 2017 roku Główny Inspektorat Sanitarny przeprowadził ogólnopolską kampanię „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”, informującą młodzież o skutkach stosowania używek. W ramach kampanii stworzonych zostało dziesięć spotów, w których ukazano negatywne skutki zażywania różnych substancji.
PS3
Marek Posobkiewicz, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, znany jest ze swoich filmów, w których rapując ostrzega przed różnymi szkodliwymi substancjami. W jednym z nich przestrzegał przed skutkami zjedzenia grzybów.