W sklepach sieci Żabka pojawią się elektroniczne etykiety cenowe zasilane ogniwem fotowoltaicznym

W sklepach sieci Żabka pojawią się elektroniczne etykiety cenowe zasilane ogniwem fotowoltaicznym
Żabka podpisała dwie umowy z firmą Saule Technologies zajmującą się produkcją i dostawą energooszczędnych etykiet zasilanych światłem naturalnym.
O autorze
1 min czytania 2022-06-08

Etykiety cenowe zasilane perowskitowym ogniwem fotowoltaicznym pozwalają skrócić czas etykietowania produktów w sklepie oraz umożliwiają weryfikację ceny w czasie rzeczywistym. Jak zapewnia producent, elektroniczne etykiety zasilane światłem są również bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymagają kosztownej wymiany baterii.

To nowoczesne rozwiązanie pojawiło się na stacjach paliw Orlen w Warszawie już pod koniec ubiegłego roku. Kolejną firmą, która postawiła na tę energooszczędną technologię, jest Żabka Polska.

Saule Technologies zajmie się dostawą i montażem elektronicznych etykiet cenowych zasilanych światłem na obiekcie referencyjnym. Na mocy umowy zawartej 20 maja startup zobowiązał się także do udzielenia licencji do oprogramowania produktu oraz gwarancji.

Z kolei umowa z dnia 16 maja przewiduje dostarczenie i montaż pilotażowej instalacji łamaczy światła z elementami ogniw perowskitowych na budynku referencyjnym. Producent będzie odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej instalacji oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pracownicy sklepów Żabka przejdą specjalne szkolenie w zakresie eksploatacji łamaczy światła, a także obsługi i konserwacji elektronicznych etykiet z zasilaniem fotowoltaicznym.

Słuchaj podcastu NowyMarketing