W Wielkiej Brytanii odbył się koncert zgodnie z zasadami social distancingu

W Wielkiej Brytanii odbył się koncert zgodnie z zasadami social distancingu
Kilka dni temu w Wielkiej Brytanii odbył się koncert na miarę naszych „nowych” czasów – fani bowiem oglądali występ ze specjalnie zamontowanych przy scenie platform.
O autorze
1 min czytania 2020-08-17

Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa na całym świecie, prawdopodobnie wszystkie duże wydarzenia, festiwale muzyczne, czy też targi i konferencje zostały odwołane. Niektóre eventy nieco zmieniły swoją formę i przeniosły się do online’u, lecz większość z nich niestety w tym roku w ogóle się nie odbędzie. 

Organizatorzy owych wydarzeń postanowili bowiem przeczekać „najgorętszy” okres pandemii i zorganizować je, gdy tylko będzie to bezpieczne. Pytanie tylko – kiedy i czy będzie to możliwe w takiej formie, jak dotychczas?

Niedawno w Newcastle w Wielkiej Brytanii na scenie Virgin Money Unity Arena odbył się dość nietypowy koncert angielskiego piosenkarza, autora tekstów i muzyka Sama Fendera. Nietypowy, bowiem uczestnicy wydarzenia oglądali występ artysty ze specjalnych platform. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zostały one umieszczone przed sceną w taki sposób, aby zachowany był dystans społeczny między fanami artysty. Natomiast limit osób, które mogły przebywać na jednej platformie, został ograniczony do pięciu. Organizatorzy koncertu poprosili uczestników również o to, by na wydarzenie przyjechali swoim własnych samochodem, z kolei napoje oraz posiłki można było zamawiać za pomocą specjalnych aplikacji lub przed rozpoczęciem występu. 

Łącznie przed sceną umieszczonych było 500 platform, natomiast koncert oglądało 2,5 tys. widzów. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jak mówią organizatorzy, w najbliższych planach jest zorganizowanie podobnych koncertów takich artystów, jak Van Morrison, Jimmy Carr oraz Bill Bailey.

zdjęcie: facebook.com/VirginMoneyUnityArena

PS

Popularny piosenkarz Abel Tesfaye, szerzej znany jako The Weeknd, nawiązał współpracę z aplikacją TikTok i za jej pośrednictwem zagrał jakiś czas temu interaktywny koncert. Zebrane podczas koncertu pieniądze zasilą konto fundacji, która walczy z rasizmem w USA.

PS2

Podczas serii internetowych koncertów pod hasłem One World: Together At Home, w których wzięły udział takie osobistości jak m.in. Lady Gaga, Elton John, Celine Dion, Pharrell czy Paul McCartney, udało się zebrać 127,9 mln dolarów. Środki te zostały przekazane na walkę z koronawirusem.

PS3

Tuż po zakończeniu blisko trzymiesięcznego lockdownu w Hiszpanii, artyści z opery Gran Teatre del Liceu w Barcelonie zagrali swój pierwszy koncert. Na widowni nie zasiedli jednak ludzie, a… rośliny.