Walk and More: Robert Korzeniowski i USP Zdrowie zachęcają do spacerów

USP Zdrowie przygotował bezpłatną aplikację mobilną Walk and More, przeznaczoną dla osób, które do tej pory nie spacerowały regularnie. Ideę poparł Robert Korzeniowski, który zachęca do przetestowania aplikacji i regularnej aktywności fizycznej.
O autorze
1 min czytania 2012-08-28

Walk and More to kolejna aplikacja USP Zdrowie oddana użytkownikom w ramach programu Stworzone dla Zdrowia. Celem inicjatywy jest upowszechnianie zdrowego stylu życia i dzielenie się fachową wiedzą, która umożliwia każdemu osiągnięcie lepszej formy psychofizycznej. Poza Walk and More firma udostępniła dotychczas m.in. USP TV – platformę edukacyjną dla farmaceutów i kierowników aptek oraz aplikację mobilną do samoodiagnozy Zdrowe zatoki. Partnerem strategicznym programu i dostawcą technologii jest Connectmedica.

Ideę zmiany nawyków polskiego społeczeństwa w kwestii dbania o zdrowie i kulturę fizyczną popiera Robert Korzeniowski, który zachęca do regularnych spacerów dla zdrowia, zapraszając Polaków do samodzielnego przetestowaniu aplikacji Walk and More. – Chodzenie to coś więcej niż stawianie kroków. To prawdziwy marsz po zdrowie i niesamowita przygoda – podkreśla Korzeniowski.

Akcję promowania chodzenia wśród polskich użytkowników wsparli również znani blogerzy – Kominek oraz Fashionelka. 

Dzięki aplikacji Walk and More użytkownik, poza standardowymi parametrami, takimi jak mierzenie odległości czy prędkości przemieszczania się, ma dostęp do funkcjonalności mobilizujących do regularnych spacerów metodą stawiania celów i podcelów. Aplikacja wytycza realne trasy, kontroluje stopień ich trudności i monitoruje sprawność ich pokonywania. Dla uczynienia spaceru ciekawszym, ścieżki wizualizowane są realnymi odległościami ze znanych europejskich miast: można przejść się spod paryskiej Katedry Notre Dame do wieży Eiffla, przespacerować się po Weronie i Barcelonie, czy pójść śladem starożytnych w Atenach. – Poprzez aplikacje mobilne, takie jak Walk and More, chcemy kształtować w Polakach nowe myślenie o wysiłku fizycznym jako czynności dostępnej dla każdego. Nasza nowatorska propozycja sukcesywnego pokonywania rzeczywistych tras pokazuje, że zwykłe chodzenie może stać się przyjemne i służyć naszemu zdrowiu i samopoczuciu – mówi Barbara Rogowska, Kierownik ds. Nowych Mediów w USP Zdrowie. Dzięki synchronizacji z Facebookiem użytkownik uzyskuje możliwość publikowania swoich osiągnięć i porównywania ich z sukcesami znajomych, co dodatkowo motywuje do aktywności fizycznej. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w App Store i Google Play

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Więcej informacji na www.walkandmore.pl oraz www.facebook.com/stworzonedlazdrowia. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing