Analiza wyników badania ruchu ulicznego dla pierwszych tygodni maja i pierwszych tygodni czerwca, w trzech kluczowych lokalizacjach w centrum Warszawy – rondzie Dmowskiego, na ul. Chmielnej i na stacji przesiadkowej Warszawskiego Metra przy ul. Świętokrzyskiej, skłania do wniosku, że użytkownicy przestrzeni miasta wracają do przyzwyczajeń sprzed narodowej kwarantanny. Coraz częściej wychodzimy z domów i przemieszczamy się ulicami miasta. Trend ten był bardzo wyraźny już na początku maja. Porównując dane z maja z pierwszymi tygodniami czerwca bez trudu można zauważyć, że rytm miasta jest coraz bardziej dynamiczny.
- Rondo Dmowskiego -–aktualnie w centrum Warszawy porusza się ponad 80 tys. pojazdów dziennie. To niemal 90% samochodów zwykle przemierzających tę trasę każdego dnia. W pierwszej połowie maja ruch nie przekraczał jeszcze 70%.
- Stacja Metra Świętokrzyska – trend wzmożonego ruchu jest widoczny również w metrze, na stacji przesiadkowej Metro Świętokrzyska. W pierwszej połowie maja liczba przejść pasażerów przez tę podziemną przestrzeń wynosiła 507 tys., a w pierwszej połowie czerwca już 966 tys. dziennie. Co stanowi niemal 90% wzrost.
- ul. Chmielna – w pierwszych 2 tygodniach czerwca punkt pomiarowy zarejestrował 73 tys. pieszych poruszających się pomiędzy pasażem Wiecha, a ul. Zgody. Stanowi to wzrost o ponad 117% w stosunku do poprzednich dwóch tygodni. Dla porównania – w pierwszej połowie lutego punkt pomiarowy notował około 76 tys. przechodniów.
Zobacz również
Z każdym tygodniem obserwujemy systematyczny wzrost liczby mieszkanek i mieszkańców Warszawy korzystających z przestrzeni publicznej. Na ulicach jest coraz więcej samochodów, pieszych i osób korzystających z komunikacji publicznej. Tempo miasta wraca do normy sprzed lockdownu.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Słuchaj podcastu NowyMarketing