Warszawski Mordor zebrał 22 litry krwi

W związku z występującym w okresie letnim niższym poziomem zapasów krwi Europ Assistance Polska wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowała zbiórkę krwi. Specjalny bus RCKIK stanął w warszawskim zagłębiu biurowym, zwanym Mordorem.
O autorze
1 min czytania 2017-07-24

Krew oddało 48 osób i zebrano prawie 22 litry krwi.

W organizmie dorosłego człowieka krąży od 5 do 6 litrów krwi. Krew dostarcza tkankom tlen, substancje odżywcze, witaminy i sole mineralne, hormony i enzymy. Oczyszcza organizm z produktów przemiany materii. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzeba, a to w związku ze zwiększoną ilością urazów, czy wypadków.

Krew można oddawać bez uszczerbku dla zdrowia, ratując innym życie. Co roku transfuzji krwi potrzebują setki ludzi. Jednorazowo od krwiodawcy pobierane jest 450 ml. Warto jednak podkreślić, że do operacji serca (np. operacja wszczepiania pomostów naczyniowych – bypass) potrzeba aż 6 jednostek krwi, a do przeszczepu wątroby nawet 20. Najwięcej krwi potrzebują ofiary wypadków drogowych (urazy wielonarządowe, masywne krwotoki), nawet 50 jednostek. Przy tak dużym zapotrzebowaniu, ważne jest zapewnienie bezpiecznych rezerw krwi, a do tego niezbędni są Krwiodawcy i ich donacje.

Dzięki akcji krwiodawstwa na mokotowskim Mordorze, możliwe będzie przeprowadzenie np. dwóch przeszczepów wątroby lub ośmiu operacji serca.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Cieszymy się, że w akcję zbierania krwi zaangażowali się nasi pracownicy, a także inne osoby, które oddając krew zechciały pomóc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, kolejka do punktu pobrań nie miała końca. Warto było jednak czekać, wspólnie uzbieraliśmy prawie 22 litry krwi – mówi Aleksandra Kwiatkowska, koordynator akcji z Europ Assistance Polska.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się