We Włocławku nastolatkowie spotkali się z seniorami by zagrać w kręgle

Siedemdziesięciu niepełnosprawnych w wieku od 19 do 82 lat dotkniętych dysfunkcją wzroku weźmie udział w czterodniowym (10-13.01) Ogólnopolskim Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących.
O autorze
1 min czytania 2019-01-10

Ogólnopolski Turniej w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących po raz pierwszy w historii rozgrywania zawodów odbędzie się we Włocławku, a jego organizatorem jest Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”. Chęć udziału w zawodach zadeklarowało w sumie 70 osób, wśród których są zarówno nastolatkowie, jak i seniorzy. Uczestnicy przystąpią do zmagań w dwóch grupach – mężczyzn i kobiet – z podziałem na trzy kategorie sportowe wynikające ze stopnia dysfunkcji wzroku: B1 niewidomi, B2 – mocno ograniczona ostrość wzroku i zawężone pole widzenia, B3 – ograniczona ostrość wzroku i zawężone pole widzenia w mniejszym stopniu.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwać będą czterej sędziowie oraz dwaj pracownicy obsługi technicznej. Zawodnicy niewidomi skorzystają natomiast ze wsparcia jednego z dwunastu obecnych przewodników. Najlepszych w każdej kategorii, którzy staną na podium turnieju, organizatorzy uhonorują pucharami oraz zestawami nagród rzeczowych ufundowanych przez ANWIL.

– Bardzo zależy nam na włączaniu do aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych – również na poziomie wykraczającym poza amatorskie uprawianie sportu. Stąd właśnie pomysł wsparcia Ogólnopolskiego Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących. To nie jedyne, i z całą pewnością nie ostatnie w najbliższym czasie, wydarzenia sportowe dla osób niepełnosprawnych organizowane przy udziale ANWILU – mówi Agnieszka Żyro, prezes Zarządu ANWIL S.A.

W ubiegłym roku chemiczna spółka z grupy ORLEN będąca głównym sponsorem obecnych Mistrzów Polski – Anwilu Włocławek, została sponsorem głównym turnieju koszykarskiego dla dzieci niepełnosprawnych, organizowanego przez Klub Olimpiad Specjalnych „Kreciki”, złożony z uczniów oraz absolwentów Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku. Inicjatywy, których beneficjentami są osoby niepełnosprawne stanowią także znaczącą cześć działań realizowanych w ramach programów grantowych Fundacji ANWIL dla Włocławka.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj