WĘC PR wprowadza Acer do zespołu Formuły 1 – Alfa Romeo Racing ORLEN

Agencja WĘC PR została wybrana do stworzenia globalnej strategii komunikacji współpracy firmy Acer z Alfa Romeo Racing ORLEN. Opracowana koncepcja wyznaczy kierunki działań z zakresu public relations i marketingu w ramach partnerstwa technologicznego pomiędzy obiema firmami.
O autorze
1 min czytania 2020-07-28

Agencja WĘC PR, na co dzień obsługująca firmę Acer, została wybrana do przygotowania kompleksowej strategii komunikacji współpracy swojego klienta z Alfa Romeo Racing ORLEN. Działania obejmują stworzenie key visuala oraz playbooka, określającego globalną współpracę obu marek w zakresie public relations oraz marketingu. Chodzi przede wszystkim o zasady przygotowywania unikalnych, angażujących i atrakcyjnych treści dla rosnącej publiczności obu marek. Celem jest m.in. przepływ fanów pomiędzy kanałami w mediach społecznościowych w trakcie trwającego sezonu Formuły 1.

Współpraca pomiędzy firmą Acer a Alfa Romeo Racing ORLEN została ogłoszona w zeszłym miesiącu. Od początku tego sezonu Formuły 1 producent jest oficjalnym partnerem technologicznym zespołu, w którym rezerwowym kierowcą jest Robert Kubica. Firma dostarcza Alfa Romeo Racing ORLEN stacje robocze i monitory z serii ConceptD, które są wykorzystywane w siedzibie głównej teamu w szwajcarskim Hinwil – zarówno na torze, jak i poza nim.