„Wiedźmin”, „The Walking Dead” oraz „Kajko i Kokosz” do słuchania w Biedronce – nowa oferta od CDP.pl

Już od dziś w sieci sklepów Biedronka dostępna jest premierowa kolekcja audiokomiksów - dźwiękowych adaptacji niezwykle popularnych komiksów, takich jak „The Walking Dead”, „Thorgal”, czy premierowe wydanie audiokomiksu „Funky Koval”.
O autorze
2 min czytania 2014-10-16

Komiksy w formie dźwiękowej? A co z obrazkami?

– Kolekcja, którą od dziś prezentujemy w Biedronce jest efektem współpracy ze studiem Sound Tropez, którego twórcy są jednocześnie pionierami i weteranami produkcji audiokomiksów. Same dźwiękowe adaptacje historii opartych przecież pierwotnie na grze obrazu i słowa mogą wydawać się egzotycznym pomysłem. Jest tak jednak tylko na pierwszy rzut oka, choć w tym przypadku wypadałoby powiedzieć: do pierwszego dźwięku. Ekipa z Sound Tropez to nie tylko „przekładacze”. Nigdy wcześniej nie sądziłem, że siedząc ze słuchawkami na uszach będę w stanie tak mocno zagłębić się w opowieść. Wychowałem się na „Funky Kovalu” i „Kajko i Kokoszu”. Na początku ciężko było mi wyobrazić sobie te same historie, które miałem utrwalone na siatkówce wyłącznie w formie dźwiękowej. W wersji Eryka Lubosa Koval porwał mnie jednak na kolejną fascynującą wyprawę.

W ofercie znalazł się też audiobook „Wiedźmin. Coś się kończy, coś się zaczyna” od studia Fonopolis i wydawnictwa superNOWA, zawierający nigdy wcześniej nie publikowane w formie audiobooka opowiadanie o weselu Geralta i Yennefer. Dodatkowo okładkę do tego audiobooka zdobi doskonały artwork z nadchodzącej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. – stwierdził Michał Gembicki, Dyrektor Zarządzający CDP.pl.

Wszystkie audiokomiksy oraz audiobook „Wiedźmin” dostępne będą na płytach CD MP3 w cenie 19,99 zł od 16 do 30 października w sieci sklepów Biedronka. Produkty zawierać będą również kod do pobrania dodatkowej, cyfrowej kopii słuchowiska z serwisu cdp.pl.

Tytuły z oferty

„Funky Koval” to jeden z najlepszych polskich komiksów autorstwa Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha. Adaptacja obejmuje pierwszy album serii z lat 80-tych pt. „Bez oddechu”. W rolę weterana wojennego, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs walczy z siłami zła, wcielił się Eryk Lubos. W pozostałych rolach usłyszymy Annę Dereszowską, Marię Seweryn, Zbigniewa Konopkę i Mariusza Bonaszewskiego.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

„Kajko i Kokosz. Szkoła Latania” to kultowy komiks autorstwa Janusza Christy. Początki serii sięgają legendarnego już magazynu dla młodzieży „Świat Młodych”. W sentymentalną podróż do lat dzieciństwa zabiorą słuchaczy Piotr Fronczewski, Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski, Piotr Pręgowski, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Miłogost Reczek oraz Agnieszka Matysiak.

„The Walking Dead” to pierwsza na świecie dźwiękowej adaptacja komiksu autorstwa Roberta Kirkmana. W ofercie znajdą się aż 3 części tej kultowej produkcji. W głównych rolach występują: Jacek Rozenek, Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Sonia Bohosiewicz i Janusz Chabior.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

„Thorgal – Prawie Raj. Trzech Starców z Krainy Aran” oraz „Thorgal – Zdradzona Czarodziejka.Wyspa Wśród Lodów”. W tej adaptacji udział wzięli m.in. Jarosław Boberek, Sonia Bohosiewicz, Arkadiusz Jakubik, Julia Kamińska, Maria Niklińska, Natalia Rybicka, Agnieszka Więdłocha, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska. Nie zabraknie także głosu samego Grzegorza Rosińskiego, polskiego rysownika i twórcy komiksowej serii o Thorgalu, który pojawi się osobiście w drugiej części dźwiękowej adaptacji. Sam Thorgal zaś przemówi głosem Jacka Rozenka.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

„Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża” to dźwiękowa adaptacja komiksu Briana Wooda, w którym poznajemy historię pełnego namiętności i pasji spotkania Conana (Szymon Bobrowski) i królowej piratów Belit (Magdalena Boczarska) oraz ich wyprawy do krainy Argos.

„Wiedźmin. Coś się kończy, coś się zaczyna” – audiobook wg prozy Andrzeja Sapkowkiego. W obsadzie słuchowiska słyszymy najlepszych polskich aktorów. W świat Wiedźmina wprowadzi słuchaczy Krzysztof Gosztyła, czarodziejka Yennefer przemówi głosem Anny Dereszowskiej, a Małgorzata Kożuchowska wcieli się w postać Triss Merigold.

Audiokomiksy „Funky Koval”, Conan Barbarzyńca”, „The Walking Dead”, „Thorgal” oraz „Kajko i Kokosz” zostały nagrane i wyprodukowane przez studio Sound Tropez, natomiast audiobook „Wiedźmin” przygotowało studio Fonopolis i wydawnictwo superNOWA.

Więcej informacji o ofercie oraz fragmenty audiokomiksów na stronie.