Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

woshwosh i żabka Polska rozpoczynają cyrkularną współpracę

Żabka regularnie rozszerza portfolio oferowanych usług, upraszczając życie klientów, a tym samym uwalniając ich czas. Teraz pomyślała także o ich butach – już od 5 czerwca można je oddać w sklepach sieci do szybkiej, profesjonalnej naprawy lub czyszczenia.
O autorze
3 min czytania 2023-06-06

Usługi czyszczenia lub naprawy butów można zamawiać w Żabce, poprzez stronę internetową http://www.woshwosh.zabka.pl/ lub wchodząc na stronie głównej Żabki w zakładkę „Wygodne usługi”, czyli https://www.zabka.pl/wygodne-uslugi. Klienci mogą wybierać pojedyncze usługi albo pakiety czyszczenia i naprawy, w atrakcyjnych cenach. Przykładowo wymiana fleków lub zelówek kosztuje 35 zł, a standardowe czyszczenie: 59 zł. Dostępne są też pakiety czyszczenia i napraw zawierające impregnację czy ozonowanie oraz pakiety dedykowane butów sportowych lub eleganckich. Czas realizacji zamówienia wynosi do 10 i do 14 dni dla usługi czyszczenia obuwia oraz do 14 dni dla pakietów i napraw szewskich. Buty należy przynieść do sklepu Żabka wybranego podczas zamawiania usługi i w tym samym miejscu je odebrać. 

– Zaskakiwanie naszych klientów kolejnymi wyjątkowymi usługami i rozwiązaniami to specjalność Żabki. Wprowadzając usługi we współpracy z woshwosh pomagamy klientom oszczędzać ich czas, ale także pieniądze, ponieważ naprawa i czyszczenie obuwia są dużo tańsze niż kupno nowego. Wspólnie z naszymi klientami dbamy także o środowisko, realizując naszą strategię odpowiedzialności i m.in. wcielając w życie zasadę zero waste – jedna para butów rozkłada się średnio aż 50 lat! Dlatego zachęcamy klientów, aby odświeżyli swoje ulubione buty na lato właśnie z woshwosh i Żabką, którą mają tuż za rogiem – mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług, Żabka Polska. 

– Bardzo zależy nam na szerzeniu idei „zero waste” i popularyzowaniu wśród Polek i Polaków czyszczenia i naprawy butów. Tak jak ubrania oddajemy do pralni, a nie wyrzucamy, tak samo powinniśmy postępować z butami. Przedłużanie im życia jest bardzo ważne z punktu widzenia naszej planety (czyszczenie i naprawa butów versus kupowanie nowych to oszczędność aż 95 proc. CO2). Czyścić buty można w domu, ale bardzo ważne jest to, jak to robimy i dlatego zajmujemy się też edukacją w tym zakresie, bo tradycyjne wrzucanie do pralki zdecydowanie nie jest eko. Dla tych, którzy chcą powierzyć to zadanie profesjonalistom, jest woshwosh. Cieszę się, że wspólnie z Żabką przyczynimy się do popularyzacji idei zero waste – mówi Martyna Zastawna, założycielka woshwosh. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Czyszczenie i naprawa obuwia – działanie na rzecz środowiska 

Regularne czyszczenie i naprawa wydłużają życie obuwia nawet o kilka sezonów. Wybierając w Żabce usługę czyszczenia butów wspólnie z woshwosh, a nie piorąc je w pralce, można zmniejszyć ślad węglowy aż o 93 proc*. Do prania obuwia w pralce zużywa się bowiem między 35 a 50 litrów wody. Przy każdym praniu z obuwia wydobywają się mikrowłókna, które następnie przyczyniają się do zanieczyszczania wód i oceanów. Pranie butów w pralce powoduje także ich niszczenie, rozklejanie, pękanie i utratę koloru. 

Wybierając profesjonalne czyszczenie obuwia zamiast kupna nowych butów można zaś zmniejszyć ślad węglowy o 85 proc. Produkcja jednej pary obuwia to średnio 14 kg dwutlenku węgla uwalnianego do atmosfery i aż 50 litrów zużytej wody. Jedna para butów rozkłada się średnio 50 lat. Tylko mniej niż 1 proc. wyrzucanych butów podlega recyklingowi. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

woshwosh – drugie życie dla ponad pół miliona par butów 

woshwosh to pierwsza w Europie firma zajmująca się cyrkularnością obuwia. Powstała z zamiłowania do butów i ekologii oraz potrzeby realizacji idei zero waste. Usługi woshwosh obejmują profesjonalne czyszczenie i naprawę obuwia. Firma dba dodatkowo o edukację i drugi obieg obuwia, organizując zbiórki dla potrzebujących oraz sprzedaż butów używanych. Poprzez współpracę z lokalnymi szewcami woshwosh rekultywuje ginące szewskie rzemiosło. Firma działa na rynku od 2015 roku. Dała drugie życie już ponad pół miliona parom butów. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zakłady szewskie – ginące rzemiosło 

Buty są jednym z najstarszych wynalazków ludzkości. Mieszkający w jaskiniach i chodzący po niewygodnym podłożu ludzie pierwotni wymyślili pierwsze buty, aby ułatwić sobie życie i chronić stopy przed zimnem. O butach była mowa już w dokumentach pochodzących ze starożytnego Egiptu, Grecji czy Chin. Jedne z najstarszych znalezionych przez archeologów butów pochodzą z ok. 3300 r. p.n.e. Odnaleziono je w Alpach – była to podeszwa z niedźwiedziej skóry z siatką ze sznurka, którą w razie potrzeby wypełniano słomą, aby zapewnić ciepło. 

PS Żabka przyjmuje płatności kartami Sodexo

Za zakupy w sklepach Żabka Polska można już płacić kartami Sodexo. To kolejna duża marka handlowa, która honoruje płatności Kartami Podarunkowymi, Premiowymi, Żywieniowymi oraz Lunch Pass. Realizacja kuponów papierowych będzie możliwa już w trzecim kwartale br.

Od czasów średniowiecza rzemiosło zajmujące się wytwarzaniem i naprawą obuwia było jednym z najpopularniejszych i najbardziej potrzebnych. Stosowane wówczas podeszwy szybko się zużywały, dlatego popyt na wyroby szewskie był duży i w społeczeństwie było miejsce dla wielu szewców. W połowie XIX wieku, tak w przypadku szewstwa, jak i innych zawodów, zaczęła się szybko postępująca mechanizacja. Od tamtej pory liczba szewców stopniowo się zmniejszała i obecnie jest to już rzadki zawód, ponieważ większość butów jest produkowana w dużych fabrykach. Niewiele osób naprawia obuwie – większość je wyrzuca i kupuje nowe. 

Więcej o usługach naprawy i czyszczenia obuwia w Żabce: http://www.woshwosh.zabka.pl/

* Wyniki zmniejszania śladu węglowego zostały opracowane przez firmę ter.go