WSB w Warszawie zaprasza na powtórkę do matury z języka polskiego

Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie – przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi na WSB w Warszawie „Powtórkę do matury z języka polskiego”.
O autorze
1 min czytania 2021-04-08

– Dobrze zdana matura to furtka na wymarzone studia. Dlatego przygotowania do tego egzaminu spędzają sen z powiek. Z tak ważnym wydarzeniem, zawsze będą łączyć się emocję, jednak jeśli dobrze się przygotujecie, unikniecie niepotrzebnego stresu i zobaczycie, że matura nie musi być wcale taka straszna. Zapraszam Was na warsztaty na których pomogę Wam, powtórzyć i przyswoić sobie najważniejsze zagadnienia z języka polskiego – powiedziała Iza Kasperek.

Iza Kasperek jest autorką kanału na YouTube „Wiedza z Wami”, nauczycielką języka polskiego i autorką warsztatów dziennikarskich, a także egzaminatorką wojewódzką.  

W czasie spotkania online „Powtórka przed maturą z języka polskiego” uczestnicy usłyszą m.in.:

  • jak wyglądała matura próbna,
  • czego nie było, a co na pewno będzie w maju,
  • o pułapkach lektur z gwiazdką,
  • oraz o elementach nauki o języku, których pominąć nie można.  

Uczestnicy dowiedzą się również, jak właściwie czytać test CR by moc później napisać streszczenie, oraz jak radzić sobie z elementami tekstu, czy też poznać jego strukturę. Usłyszą o najczęściej popełnianych błędach podczas pisania rozprawki. Poznają najważniejsze motywy z lektur ogwiazdkowanych, oraz których bohaterów i dlaczego warto zapamiętać oraz jak epoka wpływa na tekst lektury. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zapisy na webinar dostępne są na tej stronie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing