Zabawki optyczne na ulicach Poznania! Nietypowa promocja Festiwalu Animator 2015

Kino ulicy bez projektora, animacja tworzona za pomocą mechanizmu rowerowego, opowieści pojawiające się w ruchu tuby – na ulicach Poznania pojawiły się zabawki optyczne, które zabierają przechodniów w świat historii filmu i fotografii.
O autorze
1 min czytania 2015-07-06

Zabawki optyczne cieszą nie tylko najmłodszych! Od dwóch lat Animator stawia w przestrzeni miasta zootropy, na które radośnie reagują zarówno dzieci, jak i dorośli. W tym roku dołączyły do nich camera obscura w skali makro i mutoskop napędzany za pomocą mechanizmu rowerowego.

Promocja i edukacja mogą się łączyć. Od dwóch lat staramy się zachęcać do udziału w festiwalu wykorzystując różne, niestandardowe formy promocji, które nie tylko informują odbiorców o wydarzeniu, ale również przekazują wiedzę, wzruszają, skłaniają do śmiechu i zabawy.

W tym roku, we współpracy z firmą Laboratorium, przygotowaliśmy kilka obiektów.

Na pl. Wolności stanęła Camera Obscura (inaczej zwana kamerą otworkową) – sześcienna konstrukcja, przypominająca stary aparat fotograficzny. W środku na starych kinowych fotelach, przy dźwiękach pianina, oglądać można obraz ulicy wpadający do środka przez mały otwór w ścianie.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W pobliżu Starego Marycha pojawił się tajemniczy rower – wprawiając go w ruch zobaczymy animujący się motyw nawiązujący do plakatu Animatora, przygotowany dla nas przez Jakuba Lecha.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W trzech punktach miasta (na Pl. Wolności, Starym Rynku i ul. Fredry) stanęły również dobrze znane mieszkańcom Poznania zootropy – tym razem motywem przewodnim jest przygoda – wprawiając tuby w ruch zobaczymy cztery różne historie inspirowane czterema filmami: „Pocahontas” w reżyserii Erica Goldberga i Mike’a Gabriela, „Małym westernem” Witolda Giersza, „Muminkami na riwierze” Xaviera Picarda i „Psią” serią Billa Plymptona. Czym jest zootrop – „wewnątrz cylindra z naciętymi szczelinami znajduje się seria obrazków przedstawiająca kolejne etapy ruchu. We wprawionym w obrót zootropie, widzimy obrazki tylko w momentach gdy szczelina znajduje się bezpośrednio przed naszymi oczami, co dzięki efektowi stroboskopowemu sprawia wrażenie ruchomej scenki” – tak wikipedia tłumaczy działanie tego ponad stuletniego urządzenia.