Zakup pierwszego domu – 7 rzeczy, o których nikt Ci nie mówi, a powinien

Zakup pierwszego domu – 7 rzeczy, o których nikt Ci nie mówi, a powinien
Przed Tobą zakup domu? Pamiętaj jednak o tym, aby poziom euforii nie sprawił, że zapomnisz o sprawdzeniu najważniejszych rzeczy. Jest kilka istotnych kwestii, których nikt nie omawia na głos, ponieważ mogą wydawać się oczywiste, a trzeba je wziąć pod uwagę. Musisz o nich wiedzieć, aby być pewnym tego, jaka nieruchomość kupujesz.
O autorze
1 min czytania 2024-03-25

Lokalizacja domu

Zawsze warto dokładnie rozważyć lokalizację domu przed podjęciem decyzji. Chociaż oferta może wydawać się kusząca, a cena atrakcyjna, istotne jest zwrócenie uwagi na to, gdzie dokładnie znajduje się nieruchomość. W wielu przypadkach okazuje się, że mimo uroków domu, lokalizacja pozostawia wiele do życzenia. Może brakować w okolicy szkół dla dzieci, a najbliższy lekarz być oddalony o wiele kilometrów.

Rozmiar działki oraz plan zagospodarowania przestrzennego

Jeżeli kupujesz pustą działkę i masz zamiar samodzielnie się budować, musisz sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego. Możesz też zlecić to profesjonalistom na stronie Fachowyinżynier.pl. Będzie to miało wpływ na to, jaki budynek będziesz mógł postawić i co będzie budowane w przyszłości. Wiele osób chciałby zamieszkać w cichej i spokojnej okolicy, opuszczając centrum miasta. Okazuje się, że jednak w okolicy ich domu po kilku latach powstają główne drogi dojazdowe lub równie hałaśliwe hale produkcyjne.

W jakiej technologii budowany jest dom?

Domy są budowane przy użyciu różnorodnych technologii, w tym tradycyjnych metod z wykorzystaniem materiałów jak cegła, beton czy drewno, a także nowoczesnych, takich jak prefabrykacja, technologie energooszczędne, zrównoważone budownictwo, oraz technologia 3D druku. Te różnorodne technologie mogą być również kombinowane, a ich wybór zależy od potrzeb, lokalizacji oraz wymagań projektowych.

Jakie ogrzewanie jest w domu?

System ogrzewania w domu to istotny element, który wymaga przemyślanej decyzji, szczególnie gdy wybór jest ograniczony przez dewelopera. Jednak ważne jest także spojrzenie w przyszłość, biorąc pod uwagę ewentualne ograniczenia dotyczące niektórych metod ogrzewania. Na przykład, ogrzewanie gazowe będzie stopniowo wycofywane od 2030 roku.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Ile pomieszczeń znajduje się w domu?

W przypadku zakupu domu ważny jest również podział i liczba pomieszczeń. Tworząc samodzielnie projekt wymarzonego domu, to Ty decydujesz o tym, ile będziesz potrzebował sypialni, łazienek i jakiej wielkości ma być kuchnia. Gotowy dom nie stwarza takich możliwości i będziesz musiał pogodzić się z tym, co masz.

Czy przy domu są miejsca postojowe?

Czy będziesz musiał stoczyć z sąsiadami walkę o miejsce na ulicy. Gorzej, jeżeli masz dwa auta. To dopiero będzie wyzwanie. Sprawdź więc, czy do domu przynależą miejsca postojowe lub istnieje możliwość wybudowania garażu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Czy w domu jest piwnica?

Czy to rowery, narzędzia ogrodowe czy sezonowe dekoracje, piwnica może stanowić doskonałe miejsce do przechowywania rzeczy, które nie są regularnie używane, pozwalając jednocześnie na utrzymanie porządku w głównych pomieszczeniach domu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się