Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Zalando uruchamia aplikację Gift Finder poprzez Google Assistant

Zalando, współpracując z niemieckim zespołem Google, stworzyło nowe rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom na znalezienie idealnego prezentu poprzez czatbot.
O autorze
1 min czytania 2017-10-26

Aplikacja Gift Finder, czyli wirtualna wyszukiwarka prezentów opierająca się na rozmowie z botem, jest już dostępna w Google Assistant w Niemczech.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Gift Finder ma przede wszystkim dostarczyć klientom spersonalizowane doświadczenia zakupowe. Dostęp do niego jest możliwy dla wszystkich użytkowników Google Assistant zawsze wtedy, gdy zgłoszą do niego prośbę o pomoc w znalezieniu prezentu. Pomimo, że użytkownik jest połączony z czatbotem, interakcja jest prowadzona poprzez Google Assistant.

Konsumenci coraz więcej czasu spędzają używając aplikacji społecznościowych. W Zalando skupiamy się na potrzebach naszych klientów, dlatego ciągle za nimi podążamy, aby móc wprowadzać innowacje, jakich oczekują. Współpraca z Google jest dla nas dużym krokiem naprzód w obszarze conversational commerce, czyli automatyzacji komunikacji, która będzie miała ogromne znaczenie dla przyszłości zakupów online – wyjaśnia Nicolas Borg, VP Strategy w Zalando.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Jak działa Gift Finder? Bot zadaje serię pytań w celu zidentyfikowania idealnego prezentu. Następnie wyszukiwarka znajduje taki przedmiot, który odpowiada wskazanym założeniom, a klienci mogą dowiedzieć się więcej o produkcie oraz zakupić go od razu za pomocą rozwiązania Distributed Commerce Zalando. Gift Finder jest już dostępny w Niemczech dla wszystkich użytkowników Google Assistant na Androida i iOS.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Współpraca z Zalando to zupełnie nowa wartość dodana dla użytkowników korzystających z Actions w Google. Obecnie osoby z konkretnymi potrzebami – w tym przypadku związanymi z modą – mogą skorzystać z usług zaprojektowanych przez naszych ekspertów, bez potrzeby opuszczania Google Assistant czy instalowania dodatkowych aplikacji – mówi Malte Will, Product Partnerships Manager w Google.