Warexpo przeanalizowało dane z trzech charakterystyczne dla Warszawy lokalizacji.
1. Rondo Dmowskiego – centrum Warszawy
Zobacz również
Dane dotyczące ruchu samochodowego na rondzie Dmowskiego, jednego z centralnych miejsc stolicy pokazują, że ruch od końca kwietnia regularnie wzrasta zbliżając się do 60%, a w pierwszych dniach maja nawet do 70% przejazdów w stosunku do stanu sprzed pandemii. Według Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, w okresie 4-8 maja odnotowano prawie 300 tysięcy przejazdów.
2. Metro Świętokrzyska – łącznik między I a II linią
Ruch w komunikacji miejskiej również rośnie. Pokazują to dane z liczby pasażerów wychodzących ze stacji Świętokrzyska, zarejestrowane przez bramki biletowe oraz system zliczania pasażerów znajdujący się w łączniku który łączy perony linii metra M1 i M2. W tygodniu 4-10 maja wzrost liczby osób korzystających z metra na tej stacji w stosunku do tygodnia poprzedzającego (27 kwietnia-3 maja) wyniósł 51% – odnotowano ponad 120 tysięcy pasażerów.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
3. Ulica Chmielna – pasaż handlowy stolicy
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W ciągu ulicy Chmielnej a więc ulicy handlowej o dominującym ruchu pieszym, ruch w tygodniu 27 kwietnia-3 maja zwiększył się o 69% (ponad 3100 przejść obok punktu pomiarowego) a w tygodniu 4-10 maja wzrósł już o 152% (prawie 8000 przejść obok punktu pomiarowego).
Czy oznacza to, że rozpoczął się powrót do funkcjonowania sprzed koronawirusa?
– Prawdopodobnie tak, ale na pewno będzie to proces. Będziemy go śledzić – mówią przedstawiciele Warexpo.