Facebook wprowadzi zakładkę z najnowszymi newsami – jej prowadzeniem zajmą się dziennikarze

Facebook wprowadzi zakładkę z najnowszymi newsami – jej prowadzeniem zajmą się dziennikarze

Facebook chce zatrudnić zespół doświadczonych dziennikarzy, którzy byliby odpowiedzialni za prowadzenie nowej zakładki w serwisie, dotyczącej najnowszych newsów – wcześniej algorytmy odpowiadały za podobną sekcję, lecz znajdowało się tam wiele nieaktualnych wiadomości czy nawet fake newsów.

Jak powszechnie wiadomo, to facebookowe algorytmy w przeważającym stopniu decydują, co pojawia się nam na stronie głównej. One również były odpowiedzialne za „prowadzenie” zakładki z najnowszymi wydarzeniami, która jakiś czas temu widniała w portalu. Jak się jednak okazało, algorytmy często podsyłały użytkownikom niekatualne już informacje, bądź nawet fake newsy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz Facebook ogłosił, że planuje skompletować zespół doświadczonych dziennikarzy, którzy będą odpowiedzialni za prowadzenie sekcji z najnowszymi wiadomościami ze świata. Grupa specjalistów będzie wybierać i weryfikować najważniejsze newsy, zaś te następnie będą pozycjonowane przez algorytmy. 

Nowa zakładka ma pojawić się w portalu na okres próbny jeszcze w tym roku w październiku, lecz póki co jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Kilka miesięcy temu Facebook uruchomił nowy program weryfikacji informacji w Polsce we współpracy z Agence France Presse, w ramach którego oceniana jest rzetelność i prawdziwość treści na Facebooku. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij