Na zdjęciu: Tommy Hilfiger | fot. Kunstakademiets Designskole Follow, flickr.com CC by 2.0
1. Snapchat złożył wniosek o wejście na giełdę. Ma być to największy debiut od czasu Alibaby
Reuters podaje, że Snap Inc. (dawniej Snapchat) zadebiutuje na giełdzie w marcu 2017 roku. Podczas IPO zamierza zebrać cztery miliardy dolarów. Według ekspertów jeśli faktycznie do tego dojdzie, wycena spółki może sięgnąć nawet 20-25 miliardów dolarów. Będzie to wówczas największy debiut ostatnich lat, od czasów wejścia Alibaby na giełdę.
Zobacz również
2. Zbankrutował zanim skończył 25 lat. Tommy Hilfiger o porażce
– Zbankrutowałem zanim skończyłem 25 lat – powiedział Tommy Hilfiger w rozmowie z CNBC. Stawiał wówczas pierwsze kroki w biznesie i mimo że na początku wszystko zmierzało we właściwym kierunku, to w końcu się potknął. – To było najbardziej pouczające doświadczenie w moim życiu. To było moje MBA – dodaje.
czytaj więcej >
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
3. Tą prezentacją YouTube zebrał 3,5 mln dolarów finansowania. Miała 10 stron, żadnych grafik
Dobrze przeprowadzone prezentacje mają pomóc startupowcom w przekonaniu inwestorów, że warto wpompować kapitał w ich projekt. Kilka lat temu w ten sam sposób założyciele YouTube’a starali się zainteresować swoim przedsięwzięciem przedstawicieli funduszu Sequoia Capital. Pokazali im dziesięć slajdów, które nie zawierały grafik i wyjaśnili, jak działa serwis wideo.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
4. 12 błędów, które popełniliśmy przez dwa lata rozwijania startupu
Przedsiębiorcy popełniają błędy. Prawie niemożliwe jest, żeby ich uniknąć szczególnie na początku budowania biznesu. Podobnie było z Filipem Duszczakiem, który uruchomił InStream. Poznaj dwanaście błędów, które popełnił przez dwa lata rozwijania startupu i dowiedz się, czego nauczył się dzięki tym doświadczeniom.
5. Elektroniczny tampon do ćwiczeń mięśni dna miednicy. Polka pomoże paniom z problemem nietrzymania moczu
Co trzecia kobieta ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Ale zanim uda się do lekarza, średnio mija dziewięć lata. W międzyczasie stosuje półśrodki, natomiast dolegliwość nie ustaje. Żeby pomóc paniom w walce ze wstydliwą dolegliwością, Urszula Herman stworzyła system do telerehabilitacji mięśni dna miednicy PelviFly. Składa się on z elektronicznego tamponu oraz aplikacji mobilnej.