fot. pexels.com
1. 5 pitch decków startupów. Dzięki nim te firmy pozyskały inwestycję
Aby zdobyć zainteresowanie inwestorów i ich pieniądze, przedsiębiorcy przygotowują krótkie i treściwe prezentacje, które pokazują rozmówcom podczas spotkań. Według dyrektora generalnego Brainly Michała Borkowskiego, na początku ważne się liczby, a potem zespół, bo bez niego nie zdobędzie się żadnego finansowania. Sam pozyskał dla swojej firmy 25 milionów dolarów. Zobacz najlepsze prezentacje.
Zobacz również
2. Rekrutacja w startupach jest wieloetapowa. Kandydat musi pasować do kultury organizacyjnej
Według polskich przedsiębiorców proces rekrutacji powinien być szybki i zakończyć się współpracą, z której będą zadowolone obie strony. Zwykle obok zwyczajnych rozmów kwalifikacyjnych, zapraszają kandydatów do swoich biur, żeby mogli poznać przyszłych współpracowników oraz zlecają im zadania, z którymi będą spotykać się każdego dnia pracy. W ten sposób chcą poznać nie tylko umiejętności aplikujących osób, ale także czy pasują do kultury organizacyjnej.
czytaj więcej >
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
3. Zainwestowałam w to urządzenie wszystkie oszczędności, bo chciałam pomóc przyszłym matkom – Patrycja Wizińska-Socha (Pregnabit)
Znajoma dr n. med. Patrycji Wizińskiej-Sochy straciła dziecko w trzecim trymestrze ciąży. Postanowiła wówczas przyjrzeć się bliżej opiece prenatalnej w Polsce i w efekcie stworzyć narzędzie, które zapobiegałoby podobnym tragediom. W ten sposób opracował urządzenie Pregnabit, które ma służyć do badania dobrostanu płodu.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
4. IKEA sprzedaje meble online. Już nie tylko we Wrocławiu
W ubiegłym roku IKEA ruszyła ze sprzedażą mebli za pośrednictwem Internetu. Do tej pory jednak usługa był dostępna jedynie dla mieszkańców Wrocławia. Teraz z kolei szwedzka spółka udostępniła taką możliwość także w pozostałych miastach, w których posiada sklepy oraz ich okolicach.
5. Własne biuro w ogródku. Tak będą wyglądać biura przyszłości?
Własne biuro niekoniecznie musi być zlokalizowane w wieżowcu stojącym w centrum miasta. Można na przykład jak Kate Toon stworzyć własną przestrzeń u siebie w ogródku. Opracowane przez nią biuro jest niewielki i przypomina kiosk. Ma jednak wszystko, czego potrzeba oraz zapewnia ciszę i spokój niezbędne do efektywnej pracy.