Pomieszczenie od podstaw zaaranżowane zostało przez IKEA Kraków, która promuje w ten sposób nowy katalog.
Czytelnia powstała w głównej poczekalni Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Półotwarta przestrzeń o powierzchni około 9 m2 wyposażona została w wygodne fotele i ławy do siedzenia oraz stoliki i półki na książki. Projektantom udało się nawiązać do stylu i architektury budynku, nadając jednocześnie wnętrzu ciepłą i przytulną atmosferę. Wszystko to za sprawą połączenia nowoczesnych mebli z elementami dekoracyjnymi kojarzącymi się z domem. Wyjątkowy klimat podkreślony został odpowiednio dobranym oświetleniem LED, w którym szczególną rolę odgrywają charakterystyczne dekoracyjne żarówki.
Zobacz również
– Hasło nowego katalogu IKEA to „Zrób miejsce na życie”. Tymi słowami zachęcamy do zmian i pokazujemy, że każdą przestrzeń można ożywić przy pomocy oryginalnych dodatków czy nieszablonowych połączeń. Czytelnia na dworcu MDA jest jednym z takich miejsc, przestrzenią na chwilę refleksji, na przystanek w codziennej podróży. Cieszymy się, że mogliśmy ją urządzić – mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.
Koncepcja czytelni na dworcu MDA jest kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu społecznego na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród osób podróżujących, w ramach którego w poczekalni dworca stanął pierwszy w takiej przestrzeni w Polsce automat z książkami.
– Oczekiwania pasażerów wobec dworców coraz częściej nie ograniczają się tylko do ich nadrzędnej funkcji. Ważna jest nie tylko wygoda podróżowania, ale również wygoda czekania na środki transportu – mówi Jacek Zieliński, Dyrektor Operacyjny MDA S.A.. – Czytelnia stanowi doskonałe uzupełnienie oferty dworca i służy miłemu wypełnieniu czasu pasażerów w poczekalni. Będzie to miejsce, w którym można usiąść i zagłębić się w lekturze. Będziemy starali się pokazywać najnowsze książki, opowiadać o tych kultowych, może zaprosimy znanych pisarzy – dodaje.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
O ciekawe lektury w czytelni zadba Grupa Wydawnicza Znak, a nowe pozycje na specjalną półkę do bookcrossingu dostarczać będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.
Słuchaj podcastu NowyMarketing