W lutym 2019 roku słynny komunikator, który jest na rynku od 2000 roku, przeszedł pewne zmiany – przede wszystkim odświeżona została szata graficzna aplikacji, a także poprawiono niektóre parametry techniczne i wprowadzono nowe funkcjonalności.
Teraz GG poinformowało na swoim blogu o uruchomieniu specjalnego bota, który powstał we współpracy z WHO i Ministerstwem Zdrowia.
Zobacz również
Na podstawie udzielonych odpowiedzi system określa wstępne ryzyko zakażenia koronawirusem jako niskie, średnie lub wysokie. Podpowiada również, gdzie zgłosić się po pomoc/
Aby rozpocząć test należy odnaleźć w katalogu publicznym w aplikacji numer 8002 i rozpocząć rozmowę z botem.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Jak jednak uprzedzają przedstawiciele GG – bot nie jest przeznaczony do wiarygodnego diagnozowania zarażenia koronawirusem. Może jedynie pomóc w podjęciu dalszych indywidualnych decyzji.
Co więcej, za pośrednictwem bota użytkownicy mogą też przekazywać darowiznę pieniężną na konto szpitala, który potrzebuje wsparcia.
PS
Wrocławski magistrat przygotował się na liczne pytania mieszkańców miasta w obliczu zagrożenia epidemią. Wdrożył system do automatyzacji komunikacji KODA Bots, w którym chatbot na stronie miasta i fanpage’u na FB ułatwia kontakt z osobami szukającymi sprawdzonych informacji na temat koronawirusa.