Lidl Polska uruchamia sprzedaż certyfikowanych testów Primacovid do samodzielnego wykonania pozwalających na jakościowe wykrycie przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2. Test Primacovid po 10 minutach pokazuje, czy osoba wykonująca test przebyła już infekcję. Producentem testów jest szwajcarska firma Prima Lab. Testy pojawią się w sprzedaży – w zależności od lokalizacji sklepu – już od piątku (26 marca) lub soboty (27 marca) w atrakcyjnej cenie 39,99 zł za opakowanie. Co ważne, testy posiadają medyczny certyfikat, który potwierdza wysoką jakość ich wykonania.
Zobacz również
Testy serologiczne – takie jak Primacovid – wykrywają we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Testy te wykrywają odpowiedź immunologiczną organizmu po kontakcie z wirusem, ale nie obecność samego wirusa. Najnowsze badania pokazują, że u ludzi zakażonych SARS-CoV-2, przeciwciała IgM lub IgG pojawiają się w ciągu 19 dni od pojawienia się objawów (w 60% przypadków w ciągu pierwszego tygodnia, a u 90% w drugim tygodniu).
– Chcemy oferować artykuły, których nasi klienci potrzebują. W odpowiedzi na liczne prośby klientów podjęliśmy decyzję, aby do naszej oferty dołączyć nowy asortyment – certyfikowane testy na przeciwciała COVID-19. Jednocześnie w dalszym ciągu zachęcamy klientów do stosowania zasad bezpieczeństwa i wykazywania się społecznie odpowiedzialną postawą – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR, Lidl Polska.
PS
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Od 15 marca br. w sklepach sieci Biedronka sprzedawane są certyfikowane testy wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98%.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
PS2
IKEA zainicjowała nietypową akcję w swoich wybranych izraelskich sklepach – przed zakupami klienci otrzymywali szczepionkę przeciwko COVID-19.
PS3
Lidl w Stanach Zjednoczonych zapowiedział, że będzie nagradzał tych pracowników, który zaszczepią się przeciwko Covid-19. Każdy z nich otrzyma premię w wysokości 200 dolarów. Czy taka forma zachęcania do szczepień jest dobra?