Konkrety? Działa kilka dużych agencji e-marketingowych, które pracują dla światowych brandów. Są liczące się na rynku firmy technologiczne. Odbywają się cykliczne imprezy branżowe. Rusza Park Naukowo-Technologiczny. A Politechnika Białostocka co roku wypuszcza kolejnych absolwentów kierunków technologicznych, którzy są rozchwytywani przez lokalne, krajowe i zagraniczne firmy.
I tu do sedna – NowyMarketing.pl i MamStartup.pl objęły patronatem dwa nowe, bardzo aktualne kierunki studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej: Marketing Internetowy i Programowanie Aplikacji Mobilnych.
Zobacz również
Marketing Internetowy
Jedyne studia o tej tematyce w regionie. Współtwórcy programu i wykładowcy to eksperci nowych mediów i praktycy branży e-marketingowej z całej Polski. Pracując na co dzień w agencjach marketingowych i odpowiadając za komunikację online, przekazują słuchaczom wiedzę praktyczną i aktualną.
Do kogo adresowane są studia?
Absolwenci, przyszli i pracownicy działów marketingu, przedsiębiorcy i inne osoby, które chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę związaną z efektywnym wykorzystaniem nowych mediów w komunikacji marketingowej.
Program studiów zawiera:
- pojęcia związane z marketingiem internetowym, Public Relations, mediami społecznościowymi, biznesem elektronicznym, nowymi mediami,
- tworzenie strategii komunikacji e-marketingowej,
- planowanie budżetu,
- case studies
Cel studiów:
Zdobycie przez słuchaczy aktualnej wiedzy o narzędziach e-marketingowych i sposobach ich zastosowania w praktyce.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Programowanie Aplikacji Mobilnych
Nowy kierunek rocznych studiów podyplomowych dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu aplikacji na smartfony. Wśród wykładowców praktycy – projektanci aplikacji mobilnych z dużych firm technologicznych.
Do kogo adresowane są studia?
Do informatyków, ale również absolwentów kierunków pokrewnych (matematyka, fizyka, elektronika itp.). Od słuchaczy wymaga się co najmniej średniej znajomości pojęć związanych z programowaniem obiektowym. Pożądana jest również ogólna wiedza na temat podstaw systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych. Niezbędne minimum wiedzy do rozpoczęcia tych studiów to styczność z przynajmniej jednym, dowolnym językiem programowania.
Program studiów zawiera:
- wykłady i zajęcia praktyczne poświęcone nauce programowania aplikacji działających na najpopularniejszych platformach mobilnych: Apple iOS, Google Android i Windows Phone,
- omówienie zagadnień architektury aplikacji mobilnych, rozwiązań bazodanowych oraz technologii serwerowych i komunikacyjnych,
- przedstawienie zagadnień implementacji algorytmów z uwzględnieniem ograniczeń i specyfiki platform mobilnych,
- omówienie tematów projektowania interfejsu użytkownika z uwzględnieniem specyfiki urządzeń mobilnych.
Cel studiów:
Absolwent studiów będzie wszechstronnie przygotowanym programistą aplikacji na platformy mobilne. Umiejętności zdobyte na tym kierunku otwierają możliwości pracy m.in. w firmach technologicznych lub agencjach interaktywnych.