Programista mści się na nieuczciwych wspólnikach. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (26.08-01.09.2016)

Programista mści się na nieuczciwych wspólnikach. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (26.08-01.09.2016)

Programista mści się na nieuczciwych wspólnikach, Amazon testuje 30-godzinny tydzień pracy, Eliza Kruczkowska rezygnuje ze stanowiska prezesa Fundacji Startup Poland. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

fot. Na zdjęciu: zespół GrabGas, drugi od prawej to Julian Ee | fot. GrabGas

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Amazon testuje 30-godzinny tydzień pracy. Nie wszyscy pracownicy się na to załapią

Test obejmie jedynie pracowników, których Amazon zatrudnia w dziale zasobów ludzkich. Na czas eksperymentu będą oni pojawiać się w pracy od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-14. Pozostałe 14 godzin mają rozdysponować wedle własnego uznania. Mimo dopiero rozpoczętych testów już wiadomo, że spółka nie zamierza rozpowszechnić 30-godzinnego tygodnia pracy w całej firmie. 

czytaj więcej > 

2. Eliza Kruczkowska rezygnuje ze stanowiska prezesa Fundacji Startup Poland. Zastąpi ją Julia Krysztofiak-Szopa

Po dwóch latach Eliza Kruczkowska rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Startup Poland. Teraz obejmie stanowisko dyrektora ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Będzie tam m.in. koordynować realizacją rządowego programu Start in Poland. Z kolei jej dotychczasową posadę obejmie Julia Krysztofiak-Szopa, która ma ośmioletnie doświadczenie w branży startupowej, a ponadto sama prowadzi własny biznes. 

czytaj więcej > 

3. Boisz się, że kluczowi pracownicy odejdą z firmy? Glint do tego nie do puści

Wiesz, czy twój pracownik jest zadowolony z pracy i czy czasem nie myśli o zmianie pracodawcy? Glint to narzędzie, które pomoże ci ocenić satysfakcję osób zatrudnionych w firmie oraz ostrzeże, gdy któryś z członków zespołu będzie rozważać rezygnację. Służą do tego ankiety, które wypełniają twoi podopieczni oraz algorytm, który analizuje ich odpowiedzi. Do tego działa w 30 językach, a jego twórcy pozyskali na rozwój narzędzie 27 milionów dolarów. 

czytaj więcej > 

4. Zemsta programisty. Miał pracować za udziały, nie zarobił nic

Julian Ee dostał propozycję współpracy od to malezyjski startup GrabGas. Miał pomóc rozwijającej się firmie, jako programista. Zaoferowano mu nawet udziały w spółce, ale nigdy nie spisano umowy, która potwierdzałaby ten fakt. Julian Ee był przekonany, że jeśli tylko pokaże twórcom GrabGas efekty swojej pracy to dostanie „papier” do podpisania – nic z tego. Ostatecznie zrezygnował ze współpracy ze startupem i opublikował w sieć artykuł, w którym ujawnił wszystkie nieprawidłowości firmy. 

czytaj więcej >

5. Stworzył aplikację, żeby wyleczyć ojca. Teraz pomoże kolejnym weteranom

Po powrocie ze służby w Iraku ojciec Tylera Skluzaceka nie był sobą. Zaczął pić, a do tego budził się w nocy przerażony i roztrzęsiony. Okazało się, że mężczyzna cierpi na zespół stresu pourazowego. 10 lat później Tyler Skluzacek pomógł ojcu wyjść z choroby. Stworzył aplikację myBivy, która łączy się ze smartwatchem użytkownika i za jego pośrednictwem monitoruje aktywność fizyczną pacjenta podczas snu. Gdy jego serce zaczyna szybciej bić, urządzenie wie, że zbliża się atak paniki i przerywa go.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij