Programista mści się na nieuczciwych wspólnikach. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (26.08-01.09.2016)

Programista mści się na nieuczciwych wspólnikach. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (26.08-01.09.2016)
Programista mści się na nieuczciwych wspólnikach, Amazon testuje 30-godzinny tydzień pracy, Eliza Kruczkowska rezygnuje ze stanowiska prezesa Fundacji Startup Poland. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.
O autorze
2 min czytania 2016-09-01

fot. Na zdjęciu: zespół GrabGas, drugi od prawej to Julian Ee | fot. GrabGas

1. Amazon testuje 30-godzinny tydzień pracy. Nie wszyscy pracownicy się na to załapią

Test obejmie jedynie pracowników, których Amazon zatrudnia w dziale zasobów ludzkich. Na czas eksperymentu będą oni pojawiać się w pracy od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-14. Pozostałe 14 godzin mają rozdysponować wedle własnego uznania. Mimo dopiero rozpoczętych testów już wiadomo, że spółka nie zamierza rozpowszechnić 30-godzinnego tygodnia pracy w całej firmie. 

czytaj więcej > 

2. Eliza Kruczkowska rezygnuje ze stanowiska prezesa Fundacji Startup Poland. Zastąpi ją Julia Krysztofiak-Szopa

Po dwóch latach Eliza Kruczkowska rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Startup Poland. Teraz obejmie stanowisko dyrektora ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Będzie tam m.in. koordynować realizacją rządowego programu Start in Poland. Z kolei jej dotychczasową posadę obejmie Julia Krysztofiak-Szopa, która ma ośmioletnie doświadczenie w branży startupowej, a ponadto sama prowadzi własny biznes. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

czytaj więcej > 

3. Boisz się, że kluczowi pracownicy odejdą z firmy? Glint do tego nie do puści

Wiesz, czy twój pracownik jest zadowolony z pracy i czy czasem nie myśli o zmianie pracodawcy? Glint to narzędzie, które pomoże ci ocenić satysfakcję osób zatrudnionych w firmie oraz ostrzeże, gdy któryś z członków zespołu będzie rozważać rezygnację. Służą do tego ankiety, które wypełniają twoi podopieczni oraz algorytm, który analizuje ich odpowiedzi. Do tego działa w 30 językach, a jego twórcy pozyskali na rozwój narzędzie 27 milionów dolarów. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

czytaj więcej > 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

4. Zemsta programisty. Miał pracować za udziały, nie zarobił nic

Julian Ee dostał propozycję współpracy od to malezyjski startup GrabGas. Miał pomóc rozwijającej się firmie, jako programista. Zaoferowano mu nawet udziały w spółce, ale nigdy nie spisano umowy, która potwierdzałaby ten fakt. Julian Ee był przekonany, że jeśli tylko pokaże twórcom GrabGas efekty swojej pracy to dostanie „papier” do podpisania – nic z tego. Ostatecznie zrezygnował ze współpracy ze startupem i opublikował w sieć artykuł, w którym ujawnił wszystkie nieprawidłowości firmy. 

czytaj więcej >

5. Stworzył aplikację, żeby wyleczyć ojca. Teraz pomoże kolejnym weteranom

Po powrocie ze służby w Iraku ojciec Tylera Skluzaceka nie był sobą. Zaczął pić, a do tego budził się w nocy przerażony i roztrzęsiony. Okazało się, że mężczyzna cierpi na zespół stresu pourazowego. 10 lat później Tyler Skluzacek pomógł ojcu wyjść z choroby. Stworzył aplikację myBivy, która łączy się ze smartwatchem użytkownika i za jego pośrednictwem monitoruje aktywność fizyczną pacjenta podczas snu. Gdy jego serce zaczyna szybciej bić, urządzenie wie, że zbliża się atak paniki i przerywa go.

czytaj więcej >