Niezwykłe kompozycje, zachwycające zdjęcia, czyli reklamy ze świata mody

Niezwykłe kompozycje, zachwycające zdjęcia, czyli reklamy ze świata mody

Reklamy ze świata mody wyróżniają się wyjątkową estetyką i kompozycją. Do ich tworzenia marki często zapraszają znanych reżyserów czy fotografów, starając się utrzymać wszystko na jak najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się modowym reklamom i wybraliśmy dla Was kilka z nich.

fot. Marc Jacobs x Hype Williams

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kilka dni temu ukazało się video muzyczne stworzone przez znanego producenta Hype’a Williamsa. Powstało one w ramach jesiennej kampanii Marc Jacobs. W teledysku udział wzięli m.in. Missy Elliot, Courtney Love, Susan Sarandon czy Marilyn Manson.

Prada, jedna z najbardziej znanych marek w świecie mody w 2012 roku nawiązała współpracę z Romanem Polańskim. Reżyser stworzył dla marki wyjątkowy film, w którym zagrali Helena Bonham Carter i Ben Kingsley.

Również ciekawym przykładem związanym z Pradą jest film Castello Cavalcanti, autorstwa Wesa Andersona.

KENZO znane jest ze swoich niecodziennych kreacji. Częścią ostatniej kampanii jest wyjątkowy film reżyserii Carrie Brownstein, który w dość zabawny sposób porusza tematykę internetowych komentarzy.

Amerykański magazyn modowy Vogue prowadzi od dłuższego czasu projekt o nazwie Vogue Original Shorts. W jego ramach powstaje seria filmów ze znanymi aktorkami. W projekcie wystąpiły m.in. Cate Blanchett, Jessica Chastain, Kate Winslet, Emma Stone, Jennifer Lawrence, Lena Dunham.

Z kolei H&M w swojej kampanii na koniec 2016 roku wypuścił spot reklamowy, nawiązujący do piosenki Toma Jonesa „She’s a lady.

W ramach promocji jesiennej kolekcji marki Proenza Schouler, w 2011 roku powstał film „Act da Fool”, stworzony przez Harmony Korine’a. Całość utrzymana jest w klimacie podobnym do filmu Kids z 1995 roku, do którego scenariusz tworzył m.in. Korine.

Mulberry w kilku swoich reklamach postawiło na motyw zwierzęcy. Do współpracy zaproszono Tima Walkera, znanego m.in. z tworzenia niesamowitych bajkowych klimatów.

W 2010 roku marka Yves Saint Laurent w celu promocji jednej ze swoich kolekcji zaprosiła do współpracy duński duet fotografów Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin. Jej efektem był m.in. wyjątkowy film z modelką Darią Werbowy.

Marka współpracowała z duńskim duetem również w przy okazji innych kolekcji.

Dla Yves Saint Laurent filmy tworzyli także inni znani twórcy, m.in. Darren Aronofsky.

Poniżej pozostałe ciekawe przykłady reklam ze świata mody.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij