Dostrzegaj szanse, buduj przewagę rynkową i zwiększaj konkurencyjność swojej firmy dzięki outsourcingowi usług IT

Dostrzegaj szanse, buduj przewagę rynkową i zwiększaj konkurencyjność swojej firmy dzięki outsourcingowi usług IT

Nie zależnie od tego czy jesteś agencją interaktywną czy Software House, w pewnym momencie swojego rozwoju musisz zdecydować, co dalej z Twoją infrastrukturą IT.

Trudno zlekceważyć rosnącą ilość przechowywanych danych, systemów oraz aplikacji. Ta decyzja będzie rzutowała na kolejne lata funkcjonowania firmy oraz przekładała się na jej konkurencyjność i rentowność. W bardzo wielu przypadkach nieopłacalne staje się już inwestowanie we własną infrastrukturę. Znacznie większe korzyści można odnieść oddając zasoby IT w ręce specjalistów.

„Powodem, dla którego większość ludzi myśli o przyszłości z lękiem, zamiast z podekscytowaniem, jest fakt, że nie mają jej dobrze zaprojektowanej” – Jim Rohn.

Rozwój agencji to proces, który trzeba zaplanować, wdrożyć a następnie nieustannie optymalizować w taki sposób, aby model biznesowy firmy pozwalał realizować najważniejsze cele.

Zdecyduj, co warto delegować

Z ankiety przeprowadzonej przez Pierre Audoin Consultants wynika, że już 45 proc. menedżerów w Polsce korzysta ze wsparcia zewnętrznych firm informatycznych lub wynajmu kadry inżynierskiej. Zewnętrzny dostawca może m.in. zapewnić nam dostęp do zasobów i infrastruktury IT, usługę cloud computing, utrzymanie systemów informatycznych czy zarządzać infrastrukturą.

Wielu przedsiębiorców wciąż odstraszają mity, które narosły wokół outsourcingu. Wśród nich wymienia się przekonanie, że samemu zrobi się coś lepiej, taniej oraz bezpieczniej. W konsekwencji przeznaczają małe pomieszczenie w firmie na serwerownię, którą z dumą nazywają swoim Data Center. Firmową serwerownię od profesjonalnego centrum danych różni wiele. Począwszy od poziomu bezpieczeństwa, wydajności zasobów, dostępu do ekspertów IT, całodobowej obsługi i monitoringu, na dedykowanej przestrzeni technologicznej kończąc.

Nie taki straszny ten outsourcing

Są firmy, którym udało się we właściwym momencie podjąć decyzję o outsourcingu IT. Przykładem jest Agencja interaktywna Trol InterMedia, która jest jednocześnie twórcą oprogramowania dla sklepów internetowych 2clickShop. Początkowo usługi hostingu aplikacyjnego realizowane były w firmowym Data Center. Jednak w związku z rozwojem firmy oraz rosnącą liczbą klientów, a wraz z nią hostowanych aplikacji, konieczne było zwiększenie zasobów w zakresie łącz oraz infrastruktury. Skala rozbudowy w ramach firmy byłaby trudna do oszacowania i oznaczała ogromne inwestycje. Po przeanalizowaniu sytuacja Agencja podjęła decyzję o outsourcingu usług IT.

Największym wyzwaniem okazała się migracja danych. Musiała być bezkolizyjna i bezproblemowa. Dane musiały mieć gwarancję najwyższego bezpieczeństwa. Dlatego w tym wypadku zdecydowano się na kolokację w Beyond.pl Data Center. Firma uzyskała dostęp do zwielokrotnionych łącz i głównego węzła oraz niezależność zasilania oraz wsparcie ekspertów przy migracji danych.

Różnica między Data Center a serwerownią ma znaczenie

Dogodna lokalizacja zasobów, redundantna infrastruktura, niezależność zasilania, wysoki poziom bezpieczeństwa – takim wymogom nie sprosta firmowa serwerownia. Powstałe w 2016 roku nowe centrum danych, należące do Beyond.pl to wzorcowy przykład ochrony danych klientów.

Data Center 2 to żelbetonowa konstrukcja o powierzchni 12 000 m2, monitorowany i chroniony przez całą dobę. Obiekt spełnia wymogi bezpieczeństwa Rating 4 wg ANSI/TIA-942 oraz posiada dwa różne i niezależne systemy zasilania awaryjnego (system tradycyjny UPS oraz system oparty na rozwiązaniu Diesel Rotary UPS) i chłodzenia (chłodzenie tradycyjne i adiabatyczne).

Outsourcing = sukces

Trol InterMedia to przykład przedsiębiorstwa, które we właściwym momencie podjęło decyzję o outsourcingu IT. Dzięki temu udało się odciążyć firmę, umożliwiając jednocześnie lepszą opiekę nad zasobami IT, a oszczędności mogły zostać przeznaczone na rozwój kadry, nowe stanowiska, rozwijanie corebiznesu. - Trol InterMedia jest jednym z naszych najstarszych klientów - mówi Tomasz Sobol, dyrektor marketingu Beyond.pl. - Od początku naszej współpracy firma stawiała na zadowolenie klienta końcowego. W efekcie Beyond.pl przygotował bezpieczne i wydajne środowisko IT. Dzięki temu Trol InterMedia może świadczyć usługi z najwyższej półki – kończy.

 

Publikacja powstała we współpracy z naszym partnerem technologicznym firmą Beyond.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij