Dron Amazona dostarczył paczkę w 13 minut. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (09.11-15.12.2016)

Dron Amazona dostarczył paczkę w 13 minut. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (09.11-15.12.2016)
Amazon dostarczył paczkę za pośrednictwem drona, niemiecki startup produkuje w Kwidzenie, a Polacy stworzyli organiczną aspirynę. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.
O autorze
1 min czytania 2016-12-15

1. Po raz pierwszy Amazon dostarczył paczkę za pośrednictwem drona. Lot trwał 13 minut 

W środę, siódmego grudnia Amazon zrealizował pierwszą dostawę przesyłki za pośrednictwem bezzałogowego drona. Po trzynastu minutach lotu maszyna wylądowała na podwórku przed domem zamawiającego paczkę mieszkańca Anglii. Przedstawiciele spółki zapowiedzieli, że wkrótce będą realizować zamówienia na terenie całej Wielkiej Brytanii. 

czytaj więcej > 

2. Panono z Niemiec zebrał ponad milion dolarów na Indiegogo. Urządzenie produkuje w polskiej fabryce 

Po stworzeniu prototypu aparatu sferycznego Panono, zespół stojący za projektem uruchomił dwie kampanie crowdfundingowe, podczas których zebrał mniej więcej 3 mln dolarów. Następnie pokazał się na targach technologicznych CES w Las Vegas, gdzie poznał przedstawicieli spółki Jabil. Zlecił jej produkcję urządzenia, które obecnie montowane są w fabryce w Kwidzenie. 

czytaj więcej > 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

3. Polacy wyprodukowali organiczną aspirynę. Potrzebują dwóch milionów złotych na jej reklamę 

Pieniądze te zbierają za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej zorganizowanej na platformie crowdangels. Jeśli uda się im zebrać wymaganą kwotę, ruszą z marketingiem produktu, co z kolei ma im pomóc w zdobyciu części rynku preparatów przeciw bólowych. W samej Polsce jest on wart 100 miliardów złotych. Jacek Gorczykowski, dyrektor marketingu Willo, spodziewa się, że projekt zacznie przynosi zyski po trzech latach od inwestycji. 

czytaj więcej >

Słuchaj podcastu NowyMarketing

4. Z tym izraelskie startupy mają problem. Lekarstwem mogą być polskie projekty

Według Haima Shore, profesora Wydziału Inżynierii i Zarządzania w Izraelu, jakość obsługi klientów w Izraelu jest bardzo niska. Obwinia za to zarządy spółek, które zwyczajnie nie dbają o to, żeby obsługa była na właściwym poziomie. Być może lekarstwem na tamtejsze problemy będą polskie startupy. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

czytaj więcej > 

5. PGNiG uruchamia inkubator. Pomoże startupom z sektora energetycznego 

Uruchomiony przez PGNiG inkubator ma wspierać startupowców i młodych naukowców, którzy tworzą rozwiązania z zakresu energetyki. Oferuje im pomoc merytoryczną, przestrzeń biurową, dostęp do infrastruktury technicznej i bazy klientów PGNiG. Do tego spółka pomoże im w pozyskaniu zewnętrznego finansowania, a najlepszym zaoferuje współpracę biznesową. 

czytaj więcej >