Sprawdź, czy marketing automation przyniesie Ci prezent na Święta

Marketing Automation

partnerem merytorycznym działu jest GetResponse

Sprawdź, czy marketing automation przyniesie Ci prezent na Święta

Jeśli wykorzystujesz marketing automation i byłeś w tym roku grzeczny – tzn. włożyłeś dużo wysiłku w planowanie procesów marketingowych, pozwalających na poznanie potrzeb Twojej grupy docelowej – w te Święta z pewnością otrzymasz zasłużony prezent.

Na co patrzy marketingowy Mikołaj?

Nagroda należy się tylko pracowitym i systematycznym marketerom. Jeżeli na początku roku nie poświęciłeś czasu na określenie celów i zaplanowanie procesów marketingowych, to najprawdopodobniej pod choinkę dostaniesz tylko kilka rezygnacji z subskrypcji. ;)

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Doskonale ujął to Igor Bielobradek w swoim artykule poświęconym marketing automation: „Jeśli nie jesteś w stanie „na piechotę” generować leadów, nie masz opracowanej metodologii ich kwalifikacji i scoringu, to marketing automation nie zrobi tego za Ciebie. Ten system nie jest dostarczany razem z jakimś algorytmem, który pozwala w tajemniczy sposób zidentyfikować leady, on tylko pozwala zautomatyzować klasyfikacje, dokładnie tak jak ją zdefiniujesz.”

Zanim rozbudzisz w sobie nadzieje na świąteczną niespodziankę, szczerze odpowiedz na poniższe pytania:

  • Czy planowałeś działania w zgodzie z ogólną strategią marketingową firmy?
  • Czy przydzielałeś subskrybentom punkty scoringowe?
  • Czy przypisywałeś subskrybentom tagi stosując demograficzne i behawioralne kryteria, umożliwiające personalizację komunikacji?
  • Czy na podstawie zebranych informacji starannie tworzyłeś segmenty subskrybentów?
  • Czy personalizowałeś komunikację na podstawie zgromadzonych informacji?


Newsletter z ankietą badającą poziom satysfakcji klienta. Poziom satysfakcji możesz oznaczyć w systemie za pomocą punktów scoringowych lub tagów.

Co marketing automation przyniesie Ci pod choinkę?

Jeżeli z czystym sumieniem odpowiedziałeś twierdząco na każde z powyższych pytań, to już teraz możesz cieszyć się ze wspaniałych prezentów, jakie marketing automation przyniosło Ci na święta:

1. Narzędzie umożliwiające pozyskiwanie wartościowych informacji na temat subskrybentów, ich potrzeb oraz preferencji

Subskrybenci przestaną być anonimowi. Dzięki tagom i punktom scoringowym szybciej rozpoznasz osoby z grupy docelowej oraz ich potrzeby informacyjne na poszczególnych etapach subskrypcji. Zobaczysz, w jaki sposób konkretne działania marketingowe wpływają na budowanie relacji z odbiorcami.

2. Narzędzie pozwalające na prowadzenie spersonalizowanej komunikacji z subskrybentami

Dave Chaffey w artykule o podstawach automatyzacji marketingu dla małych i średnich przedsiębiorstw pisze, że poziom personalizacji zależy od danych dotyczących istniejących i potencjalnych klientów.


Podział newslettera na sekcje pomoże Ci odkryć preferencje użytkowników.

Systematycznie gromadzone informacje pozwolą Ci na precyzyjną segmentację listy odbiorców i optymalizację kampanii. Nareszcie będziesz mógł dopasować komunikację do potrzeb indywidualnych użytkowników: wysyłać odpowiednie wiadomości, w odpowiednim czasie, do odpowiednich osób. W ten sposób skutecznie zaangażujesz je w komunikację z Twoją marką.

3. Zintegrowany system generujący wysokiej jakości leady sprzedażowe

Wszystkie powyższe zabiegi ułatwią Ci rozpoznanie potrzeb odbiorców i budowanie z nimi relacji. Będziesz mógł szybko zidentyfikować osoby, które są gotowe do zakupu (tzw. leady sprzedażowe) i skoncentrować się na konwersji. Bez względu na to, czy jesteś bezpośrednio odpowiedzialny za sprzedaż czy przekazujesz leady do innego działu, powinieneś śledzić konwersje. Dzięki temu będziesz w stanie określić skuteczność swoich działań w ramach ogólnej strategii biznesowej firmy.


Fragment newslettera od Spotify z wyraźnym wezwaniem do działania.

Nie smuć się, pomyśl o przyszłym roku

Jeżeli nie otrzymałeś opisanego powyżej prezentu – nie martw się! Otrzyj łzy i zacznij planować swoje działania na najbliższy rok. Jeśli włożysz dużo pracy w zaplanowanie działań i będziesz je systematycznie optymalizował, w grudniu marketingowy Mikołaj z pewnością o Tobie nie zapomni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij