Leroy Merlin Polska przechodzi na technologie mobilne

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Leroy Merlin Polska przechodzi na technologie mobilne

Już w marcu 2017 roku wszyscy pracownicy i klienci sieci handlowej Leroy Merlin Polska będą mogli doświadczyć możliwości, jakie dają technologie mobilne. Wszystko za sprawą uruchomienia pierwszej w Polsce platformy mobilnej „Mobility” dedykowanej obsłudze sprzedażowej oraz budowaniu relacji...

... z klientami i pracownikami, opracowanej wspólnie przez Leroy Merlin Polska, Orange Polska oraz Sony Mobile Communications.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dzisiejszy handel coraz większą uwagę skupia na budowaniu relacji z klientem. A klienci oczekują, że niezależnie od miejsca, w którym nawiążą kontakt ze sprzedawcą, będą mogli spodziewać się równie szybkiej i kompleksowej obsługi. Tzw. handel wielokanałowy to jedno z największych wyzwań, przed którym stoją przedsiębiorcy. Tym bardziej, że kluczowym kanałem staje się kanał mobilny, dający nie tylko klientom, ale także sprzedawcom praktycznie nieograniczone możliwości dostępu do informacji, nawiązywania relacji i prowadzenia wymiany towarowej oraz świadczenia usług.

Jak pokazuje badanie sondażowe* „Zakupy w 2025 roku”, zrealizowane na zlecenie Leroy Merlin Polska, w najbliższych latach kanał mobilny będzie odgrywał coraz ważniejszą rolę w procesie sprzedaży. 40% ankietowanych zapytanych o to, w jaki sposób będzie robić zakupy za 10 lat, wskazywało na smartfony i aplikacje mobilne jako narzędzia do realizacji zakupów. Podobna grupa (36% badanych) uważa, że do komunikacji ze sklepem będzie wykorzystywać właśnie urządzenia i aplikacje mobilne.

O tym, że już dzisiaj granice wykorzystania technologii mobilnych w handlu praktycznie nie istnieją, dowodzi wdrażany w Leroy Merlin Polska projekt „Mobility”. To mobilna platforma dedykowana obsłudze sprzedażowej oraz budowaniu relacji z klientami i pracownikami, opracowana wspólnie z Orange Polska oraz Sony Mobile Communications. Po sukcesie programu pilotażowego, zakończonego w 2016 roku, w pierwszym kwartale 2017 roku wszystkie sklepy Leroy Merlin Polska zostaną przyłączone do platformy.

– „Idea, która przyświecała wdrożeniu projektu „Mobility”, to wypracowanie nowej jakości relacji z klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi. Technologie mobilne w perspektywie najbliższych 10 lat zmienią model komunikacji i współpracy na bardziej osobisty, typowo relacyjny. Jest to pierwszy  w Europie zakrojony na tak szeroką skalę projekt cyfryzacji przedsiębiorstwa handlowego, obejmujący pracowników na wszystkich stanowiskach i we wszystkich sklepach Leroy Merlin. Dzięki platformie mobilnej wzmacniamy społeczność naszych pracowników oraz możliwości współpracy” – mówi Krzysztof Kordulewski, Prezes Leroy Merlin Polska. – „Wyposażając naszych pracowników w smartfony, zapewniamy naszym klientom szybszą obsługę, wygodniejszy model zakupu na terenie sklepu stacjonarnego, a ponadto możliwość kontaktu z wybranym sprzedawcą także poza sklepem, wzmacniając tym samym obsługę posrzedażową.”

Prace nad platformą „Mobility” trwały od 2015 roku. Za opracowanie infrastruktury systemu odpowiada Orange Polska, największy w Polsce dostawca usług mobilnych.

– „Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ambitnym i nowatorskim projekcie, jakim jest „Mobility". Orange Polska w oparciu o technologie mobilne stworzył dla Leroy Merlin Polska rozwiązanie dopasowane do specyficznych potrzeb klienta, które umożliwia bezpieczny obieg informacji a także cyfryzację procesów sprzedaży i relacji z klientem w firmie. Obejmuje ono niezbędny sprzęt, m.in. wirtualne centralki dla sklepów i telefony dla wszystkich jej pracowników wraz z systemem umożliwiającym zarządzanie aplikacjami klienta i zapewniającym najwyższy poziom bezpieczeństwa teleinformatycznego. Obsługujemy również usługi głosowe oraz transmisję danych na tych urządzeniach” – mówi Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego w Orange Polska.

Wszyscy pracownicy sieci sklepów Leroy Merlin Polska zostali wyposażeni w smartfony z dostępem do internetu i dziesięciu aplikacji wspierających sprzedaż (aplikacje magazynowe, zakupowe), komunikację wewnętrzną (komunikatory, intranet) oraz zewnętrzną (kontakt z klientami i dostawcami). Bazą dla oprogramowania są urządzenia mobilne Sony Xperia XA, przygotowane i serwisowane przez Sony Mobile Communications.

– „Wspomaganie procesów sprzedaży u naszych partnerów biznesowych to jedno z najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stoi Sony, tworząc kolejne modele wiodących na świecie smartfonów” ‒ mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications. ‒ „Najnowsze Xperie wspierają menedżerów niezwykle wydajnymi i szybkimi procesorami, których moc obliczeniowa dorównuje wielu komputerom. Doskonale służy im również bateria, która pozwala korzystać ze smartfonu nawet do 48 godzin bez ładowania, a także zabezpieczenia w postaci czytników linii papilarnych. Kluczowa jest również jakość szybkich łączy LTE i dostępność aplikacji biznesowych, do których od niedawna zaliczamy platformę „Mobility”, ułatwiającą zarządzanie i utrzymywanie relacji z klientami. Przyjemność korzystania w pracy zawodowej ze smartfonów Xperia uzupełniają również funkcje aparatów w smartfonie ‒ pracujemy nad tym, by w najbliższej przyszłości służyły one wielu nowym celom np. w bankowości, handlu, medycynie czy rozrywce”‒ dodaje Agnieszka Jaśkiewicz.

Proces wdrożenia platformy mobilnej „Mobility” zakończy się w marcu 2017 roku. Więcej informacji o projekcie „Mobility” na stronie www.media.leroymerlin.pl.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij