Dotknij Teatru w sieci

Dotknij Teatru w sieci

Od czterech lat z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny “Dotknij Teatru”. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

projekt plakatu: Piotr Karczewski

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tym roku teatry instytucjonalne, muzea, ośrodki kultury, a także fundacje, stowarzyszenia, teatry i artyści niezależni z 45 miast przygotowali prawie 600 wydarzeń. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.dotknij-teatru.pl oraz na fan page’u projektu. Po raz pierwszy "Dotknij Teatru" odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Projekt plakatu: Piotr Karczewski

Największe społeczności na Facebooku udało się zgromadzić warszawskim teatrom: ponad 32 tys. osób polubiło Teatr Muzyczny Roma, Teatr 6. piętro ma ponad 20 tys. fanów, ponad 10 tys. osób lubi Teatr Wielki - Operę Narodową, Teatr Polonia, Och Teatru oraz Teatr Kwadrat. W czołówce największych teatralnych profili na Facebooku znalazł się także krakowski Teatr Łaźnia Nowa, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Opera Poznańska.

- Portale społecznościowe są dla nas kolejnym kanałem informacji. Korzystając z nich możemy, inaczej niż w przypadku strony www, ocenić zaangażowanie widzów w nasze działania oraz wymienić się spostrzeżeniami, komentarzami etc. Jest to rodzaj bezpośredniego, żywego kontaktu z widzem - mówi Aleksandra Dudek-Brzezowska z Działu Marketingu Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi.

Teatry są obecne także na Pintereście - swoje konta w tym serwisie społecznościowym mają m.in. Teatr Łaźnia Nowa i Teatr Ochoty oraz na YouTubie - najwięcej subskrybentów ma Teatr Muzyczny Roma, Polski Teatr Tańca z Poznania i Teatr 6. piętro.

Teatr 6. piętro z okazji swoich pierwszych urodzin przygotował specjalny, internetowy projekt dla swoich widzów. Korzystając z aplikacji na fan page’u Teatru, każdy z nich mógł złożyć urodzinowe życzenia oraz przesłać swoje zdjęcie. Na początku maja 2011 r. aplikacja znalazła się na 8. miejscu wśród aplikacji cieszących się największym uznaniem wśród polskich Internautów a widzowie przesłali ponad 3800 życzeń.

Teatr Łaźnia Nowa relacjonował wyprawę twórców “Wejście Smoka” do Chin i Hongkongu w czasie rzeczywistym na bieżąco na blogu, Facebooku oraz na YouTube. Z Facebooka na deski teatru trafił projekt „Ojciec Bóg”

Najbardziej kreatywne kampanie reklamowe polskich instytucji kultury w mediach społecznościowych można zobaczyć na prezentacji przygotowanej przez Michała Pałasza, doktoranta UJ w Krakowie w dziedzinie zarządzania kulturą, w szczególności social media marketingu kultury:

neTTheatre to pierwszy na świecie teatr internetowy - premierowy spektakl "Odpoczywania" Pawła Passiniego w grudnia 2007 roku obejrzało 16 tys. internautów z całego świata. Polskie spektakle można oglądać także w serwisach Tylko Teatr i nina.gov.plTheatre on demand dla angielskich przedstawień dostępny jest także w AppStore.

Pierwszy w historii facebookowy spektakl na żywo "Effi Briest 2.0" w styczniu 2012 roku przygotował berliński Maxim Gorki Theater. W projekcie uczestniczyło 1280 Internautów.

Na deser polecamy kilka spotów reklamowych z udziałem aktorów teatru tańca Pilobolus:

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij